milyen anyagmozgatóként dolgozni?
Anyagmozgatóként mindennel foglalkozik a raktárszinten. Alapvetően ez azt jelenti, hogy feldolgozza a szállítmányokat és gépek segítségével pakolja fel a termékeket a raktári polcokra. Emellett leveszi az árut, amikor egy ügyfél rendelést ad fel, előkészíti a szállításhoz, majd felrakja azokat egy teherautóra. Ha a raktárban visszaküldés történik, azt feldolgozza és visszateszi a polcokra.
mit csinál egy anyagmozgató?
Az anyagmozgató felelős az anyagok és termékek mozgatásáért raktárakban és gyártó létesítményekben. Ha sérült szállítmány érkezik, az irodával együttműködve gondoskodik a visszatérítésről vagy cseréről. Jelentést készít olyan problémákról, mint a hiányzó termékek vagy a meg nem rendelt, vagy hibásan érkező szállítmányok. Gondoskodik arról, hogy a munkaterület átjárható legyen, ne legyenek akadályok, hulladékok, ami potenciális veszélyforrás lehet. Műszakja végén rendet rak a polcokon és elrakja az eszközöket. Munkája nélkülözhetetlen a hatékony működés és az anyagok zökkenőmentes áramlásának fenntartásához a gyártóegységben, vagy a raktárban.
A legtöbb anyagmozgató engedéllyel rendelkezik a targoncák, raklapemelők és rakományemelők használatára. Felelős a biztonsági protokollok betartásáért, a berendezés helyes használatáért, valamint annak ellenőrzéséért, hogy továbbra is működőképes legyen.
tekintse meg a legújabb fizikai munkát igénylő állásajánlatainkat
megnézemanyagmozgató átlagos fizetése
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt anyagmozgató.
szeretné tudni, mennyit keres egy anyagmozgató? nézze meg bérkalkulátorunkban!
bérkalkulátorhogyan kereshet többet anyagmozgatóként?
Egy anyagmozgató fizetése attól függ, hogy mennyire tapasztalt és képzett. Bár a legtöbb munkáltató nem követel meg középfokúnál magasabb végzettséget a munkavégzéshez, a speciális szakképesítések előnyt jelenthetnek. Például, ha rendelkezik targoncajogosítvánnyal, magasabb alapfizetésre számíthat. A munkatapasztalat is javítja kereseti kilátásait.
Néha a cég mérete és az iparág is befolyásolja a fizetését. Például, ha egy kis raktárban dolgozik, valószínűleg kevesebbet keres, míg a nagy iparágak magasabb fizetéseket kínálnak a munkakör összetettsége miatt.
anyagmozgató munkakör típusai
Az anyagmozgatók az általuk használt eszközök alapján két területen dolgozhatnak:
- Kézi anyagmozgatók: feladata az anyagok kézzel történő fel- és lepakolása, valamint mozgatása raktárban vagy ipari környezetben. Háztartási gépeket és bútorokat mozgat a raktárból a teherautókra. Emellett más anyagmozgatási feladatokat is végrehajt, mint például szortírozás, csomagolás és mérlegelés.
- Targoncakezelők: raktárban mozgatja az anyagokat speciális emelő- és mozgató berendezésekkel a nehéz tárgyak emeléséhez és mozgatásához. A feladata az áruk biztonságos le- és felrakása a targoncára, valamint az anyagok mozgatása.
anyagmozgatóként dolgozni
Az anyagmozgatóként végzett munka magában foglalja több gép üzemeltetését és a tevékenységek összehangolását a munkatársakkal a feladatok időben történő elvégzése érdekében. Ismerje meg egy anyagmozgató konkrét feladatait, munkakörnyezetét és karrierkilátásait.
-
anyagmozgató feladatai
Az anyagmozgatók leggyakrabban az alábbi feladatokat látják el:
- Anyagok és áruk fogadása és feldolgozása: feldolgozza a raktárba érkező új tételeket. A feldolgozás során nyomon követi és ellenőrzi az érkező áruk mennyiségét és minőségét. A szállítás előtt a rendeléseket ellenőrizve biztosítja, hogy az új szállítmány teljes legyen. Az összes szállított anyag pontos nyilvántartása és dokumentálása elengedhetetlen.
- Anyagok mozgatása és tárolása: a raktárban átvett anyagokat vagy késztermékeket tárolja. Targoncával rakodja le a teherautókat, és a raktározási területekre rendezi a termékeket. Emellett felelős az anyagleltárért is. Számolja a beérkező küldeményeket és tárolja azokat a kijelölt helyeken.
- Kapcsolattartás a beszállítókkal: a feladata biztosítani, hogy a gyártási csapatoknak elegendő anyaga legyen a gyártáshoz. Ezért egyeztet a beszállítókkal az anyagok elérhetőségéről és időben leadja a megrendeléseket. Továbbá közvetíti az információkat a beszerzési követelményekről annak érdekében, hogy a szállítások során a minőségi és mennyiségi követelményeket betartsák.
- Anyagmozgató eszközök üzemeltetése: különböző eszközöket használ az anyagok mozgatásához, rakodásához és lerakodásához a raktárban. Ismernie kell a bilincsrögzítéseket és kézi emelőket, valamint tudnia kell targoncákat és teherautókat üzemeltetni. Az eszközök üzemeltetése mellett rendszeres karbantartással gondoskodik azok optimális állapotban tartásáról.
- Hibás szállítmányok rendezése: Mint anyagmozgató, nyomon követi a visszaküldött árut és ellenőrzi annak állapotát. Ha hibás anyagokat kap, akkor a megfelelő helyettesítési eljárást követi annak érdekében, hogy az anyagkészlet teljes legyen.
-
munkakörnyezet
A beltéri létesítményben dolgozó anyagmozgatók legnagyobb valószínűséggel fűtött vagy légkondicionált épületben dolgoznak, mennyezeti világítással. A kültéri létesítmények azonban teljes mértékben kitettek a napsütésnek és az időjárási elemeknek. Mindkét esetben azonban az anyagmozgatóknak nagy munkaterületeik vannak, ami lehetővé teszi számukra, hogy szabadon mozogjanak és különböző feladatokat lássanak el. Néhány anyagmozgató fix helyen dolgozik, például ha élelmiszert csomagol vagy más konkrét feladatot lát el. A munka időnként nyugodtabb időszakokat is tartogat, de nagyrészt pörgős környezetben dolgoznak, és napközben több feladatot látnak el akár párhuzamosan is.
-
kikkel dolgozik együtt egy anyagmozgató?
Az anyagmozgatók különböző területekről érkező kollégákkal dolgoznak a logisztika, a gyártás és a beszerzés területén. Mint anyagmozgató, a kollégái között lehetnek gépkezelők, raktári munkások és targoncakezelők. Ezenkívül együtt dolgoznak összeszerelőkkel és termelési munkásokkal, valamint más szakemberekkel, ideértve a teherautó vezetőket, készletkezelési szakértőket és beszerzési vezetőket is.
-
munkaidő beosztás
Számítson arra, hogy legalább öt napot dolgozik egy héten, vagy akár többet is, ha a munkaadó extra segítséget igényel. Néhány raktár hosszabb műszakokat kínál, de kevesebb munkanappal, így lehetősége lehet egy plusz szabadnapra. Ritka az állandó 9-től 17 óráig tartó munkavégzés, hétfőtől péntekig. A munkáltató reggeli, délutáni vagy éjszakai munkára kérheti fel attól függően, hogy a cégnek mik a szükségletei. Emellett éjszakai műszakokat is vállalhat, ha a cég 24 órás üzemeltetést folytat.
Az anyagmozgatók többsége munkaszüneti napokon és hétvégéken is dolgozik. Továbbá túlórázhatnak a szezonális ünnepek alatt, ha egy nagy raktárban vagy szállítási létesítményben dolgoznak. Amikor a létesítmény túlterhelt, valószínűleg nem teheti le a munkát a megszokott időben, és fel kell készülnie arra, hogy a munkaadója megkéri, hogy csúcsidőben korábban jöjjön be. A távmunka lehetőségek lehetetlenek, mivel fizikailag jelen kell lennie a feladatok elvégzéséhez.
-
fejlődési lehetőségek
Az anyagmozgatóként való munkavégzés ígéretes karrier, jó munkalehetőségekkel. Néhány raktár most már robotokat használ az áruk mozgatásához és rendezéséhez, de az anyagmozgatóknak még mindig van szerepük. Az automatizáció növekedése a raktárakban azt jelenti, hogy az anyagmozgatóknak rendelkezniük kell a modern raktárakban való munkavégzéshez szükséges készségekkel. Az anyagmozgatói munka felkészíthet az eredményes logisztika és ellátási lánc menedzsment karrierre. Készletkezelési szakértővé vagy beszerzési szakértővé válhat a megfelelő végzettségek birtokában.
-
amiért érdemes anyagmozgató állást a Randstadon keresztül keresni
Több előnye is lehet, ha Randstad tanácsadó közreműködésével keres anyagmozgató állást:
- egy a munkaerőpiac gyártó-termelő szektorát jól ismerő tanácsadó támogatja a kiválasztási folyamat során
- álláslehetőségek széles skáláját találja honlapunkon
- akár határozott akár határozatlan idejű állást keres, segítünk megtalálni azt az állást, ami Önhöz leginkább passzol.
szükséges tanulmányok és készségek
tanulmányok
Ahhoz, hogy anyagmozgatóként dolgozhasson, szükséges szakmai ismeretek elsajátítása is. Az alábbi képzések egyikét célszerű választani az induláshoz:
-
középiskolai érettségi
A Magyarországon anyagmozgatóként dolgozni szándékozóknak általában középiskolai érettségivel vagy vele egyenértékű végzettséggel kell rendelkezniük.
-
OKJ képzés
A raktárkezelés vagy anyagmozgatás terén végzett további szakmai képzés vagy tanúsítványok javíthatják a fizetési kilátásokat és kiegészítő készségeket nyújthatnak a munkához. Megfelelő képzettséget és végzettséget adhat egy raktáros, targoncavezető, vagy logisztikai ügyintéző képzés.
-
on the job képzés
A munkaadók általában munka közbeni képzést is nyújthatnak, különösen akkor, ha a pozícióhoz speciális felszerelés vagy szoftver használata szükséges.
készségek
Az alábbi készségek szükségesek egy anyagmozgató számára a munkavégzéshez:
-
kommunikációs készség
Folyamatosan kommunikál csapatával, beszállítókkal és felügyelőkkel. A jó kommunikációs készségek segítenek világosan közvetíteni az információkat, és javítani az aktív hallgatás készségét.
-
problémamegoldó készség
Az anyagmozgatók biztosítják, hogy a gyártási csapatnak folyamatosan rendelkezésre álljanak az anyagok. A problémák általában a rossz kommunikáció vagy a nem megfelelő tárolás miatt merülnek fel. A jó problémamegoldó készség elengedhetetlen a raktárban felmerülő problémák megoldásához.
-
fizikai erőnlét
Kézi erővel mozgat anyagokat és üzemeltet gépeket. Ezek a megerőltető feladatok fizikai erőnlétet igényelnek. Emellett fizikai állóképességre van szükség ahhoz, hogy hosszú órákon át álló munkát végezzen.
gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket az anyagmozgató munkakörrel kapcsolatban:
-
mit csinál egy anyagmozgató?
Az anyagmozgató betölti, kibontja, feldolgozza, csomagolja és kezeli a különböző árukat. Általában egy raktárban vagy szállítmányozási létesítményben dolgozik. A legtöbb anyagmozgató nehéz gépekkel dolgozik, amelyek képzést és tanúsítványt is igényelnek.
-
milyen feladatok és felelősségek tartoznak az anyagmozgató munkaköréhez?
Minden anyagmozgatónak saját, konkrét feladatköre van. A raktári dolgozók szállítmányokat kezelnek, és gondoskodnak az intézmény biztonságáról és tisztaságáról. A feladatok közé tartozik az árukészlet kezelése és a teherautók feltöltése is.
-
mi a anyagmozgatási tapasztalat?
Az anyagmozgatási tapasztalat a raktárban, gyárban vagy az ipar egyéb területein szerzett korábbi munkatapasztalatot jelenti. Ide tartozik a teherautók kipakolása, a szállítási eszközökkel való szállítás, vonalkódok szkennelése és gépek használata. Nem szükséges az anyagmozgatói állás megszerzéséhez, de előnyt jelenthet az állásinterjún.
-
hogyan lehetek anyagmozgató?
Sok cég foglalkoztat olyan anyagmozgatókat, akiknek középfokú végzettségük van. Ez egy nagyszerű belépő szintű munka, mert csak alapvető készségeket igényel, és lehetőséget ad arra, hogy tapasztalatot szerezzen a raktározási és logisztikai iparágakban.
-
mi az a logisztikai anyagmozgató?
A logisztikai anyagmozgató közvetlenül az ellátási láncban dolgozik. Ezek az alkalmazottak olyan raktárakban dolgoznak, amelyek termékeket szállítanak az üzletekbe vagy az ügyfelek számára. A logisztikai anyagmozgató csomagolja és elküldi a tételeket, kezeli a visszaküldéseket, és az árut a raktárban tárolja.
-
hogyan jelentkezhetek anyagmozgató állásra?
Anyagmozgató állásra pályázni könnyű: készítse el Randstad-profilját, és válogasson állásajánlataink közül az Ön közelében. Bejelentkezést követően jelentkezzen egy kattintással az Önnek szimpatikus álláslehetőségre a weboldalunkon keresztül!