milyen autóvillamossági szerelőként dolgozni?
Az autóvillamossági szerelő ellenőrzi, telepíti, javítja és karbantartja a gépjárművek elektronikai rendszereit. Néhány éves munkavégzés után flottajavítási felügyelőként is előreléphet a karrierjében.
Az autóvillamossági szerelővé váláshoz jó motivációt jelent, ha kíváncsi a dolgok működésére. A munka tisztességes fizetést és nagy megelégedést biztosít, ha érdekesnek tartja az elektromos és mechanikai problémák okainak feltárását. Különféle készségek és ismeretek szükségesek ahhoz, hogy jó autóvillamossági szerelő lehessen. Például az elektromos rendszerekkel kapcsolatos ismeretek, a járművek működésével kapcsolatos kíváncsiság, valamint kreativitás a különféle problémák megoldására.
mit csinál egy autóvillamossági szerelő?
Egy autóvillamossági szerelő munkavégzés során fejlett diagnosztikai berendezéseket, kéziszerszámokat és speciális elektromos műszereket használ a javításokhoz. A tipikus javítási feladatai közé tartozik a generátorok, a légkondicionáló rendszerek és a lámpák javítása, emellett elektromos vezetékezéssel, járműbiztonsági rendszerek javításával és az új járműmodellek legújabb elektronikai eszközeinek hibaelhárításával is foglalkozhat.
Az autóvillamossági szerelők járműgarázsokban, általános szerelőknél, javítóműhelyekben vagy autókereskedésekben dolgoznak, de lehetőség van járműalkatrészeket szerelő vagy gyártó ipari cégeknél is elhelyezkedni.
tekintse meg a legújabb szakmunkás állásajánlatainkat
megnézemautóvillamossági szerelő átlagos fizetése
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt autóvillamossági szerelő.
Az autóvillamossági szerelők díjat számíthatnak fel az ügyfeleknek a kiszállásért is, így ha az ügyfél autója elromlik az úton, plusz fizetést kaphat, ha elmegy a helyszínre a javításhoz. A legtöbb munkáltató túlóradíjat is biztosít, különösen, ha gyártóüzemben dolgozik.
szeretné tudni, mennyit keres egy autóvillamossági szerelő? nézze meg bérkalkulátorunkban!
bérkalkulátorhogyan kereshet többet autóvillamossági szerelőként?
Autóvillamossági szerelőként a fizetése a készségeitől és szakértelmétől függ. Ha például rendelkezik szaktudással a fékrendszerek, a klímaberendezések és az autók elektromos vezetékeinek javítása terén, magasabb fizetést kaphat szaktudásáért. A tapasztalata a fizetését is befolyásolja, mivel minden javítás során többet tud meg az autókról, így az ügyfelek bizalma is növekszik, és több megbízást kaphat.
Az iparág, amelyben dolgozik, szintén meghatározza a fizetését. Például egy kis garázs vagy járműjavító nem engedheti meg magának, hogy ugyanolyan magas fizetést adjon, mint a nagy autószervizek. Az autóipar magasabb fizetési potenciált és több juttatást kínál.
autóvillamossági szerelő munkakör típusai
Az autóvillamossági szerelők az alábbi területekre specializálódhatnak:
- klíma autóvillamossági szerelő: gépjárművek fűtési és klímaberendezéseinek javítására szakosodott. Diagnosztizálja a meghibásodások forrásait, és elhárítja a problémákat annak érdekében, hogy a rendszer az elvárt módon működjön.
- fékrendszer technikus: mivel a fékrendszerek kiterjedt elektromos csatlakozásokkal rendelkeznek, biztosítja, hogy az elvárásoknak megfelelően működjenek. A szükséges javítások elvégzése előtt diagnosztikai tesztet kell végrehajtania a probléma forrásának azonosítására.
autóvillamossági szerelőként dolgozni
Az autóvillamossági szerelőként végzett munka magában foglalja a motorizált járművek elektronikus és elektromos alkatrészeinek javítását. Ehhez mechanikai érzék és széleskörű elektronikai ismeretek szükségesek. Ismerje meg alaposabban a munkakört, a karrierlehetőségeket és a konkrét feladatokat.
-
autóvillamossági szerelő feladatai
Az autóvillamossági szerelő feladatai közé az alábbiak tartoznak:
- problémák diagnosztizálása a jármű elektromos rendszereiben: azonosítja a gépkocsi elektronikus rendszerében felmerülő problémákat, diagnosztikai eszközöket használ a probléma okának megállapításához. Miután azonosította a probléma okát, tájékoztatja az ügyfelet az becsült költségekről és a javítási időről.
- sérült és hibás elektromos alkatrészek javítása: feladata a gépjármű elektromos rendszerében felmerülő problémák megoldása. A munka magában foglalja a hibás vezetékek cseréjét és a jármű elektromos rendszereinek hibaelhárítását. Függetlenül attól, hogy a jármű fékrendszerén vagy légkondicionáló rendszerén kell dolgozni, meg kell javítania a hibát.
- sérült alkatrészek cseréje: Amikor az elektromos alkatrészek már nem javíthatók, el kell távolítania és kicserélnie őket. Ha nincsenek tartalék alkatrészek a műhelyben, rendel újakat. Tájékoztatja erről az ügyfelet, valamint a járműben végzett változtatásokról és cserékről.
- ellenőrzések és tesztek végrehajtása: miután befejezte a javítási munkát, teszteket és ellenőrzéseket végez annak érdekében, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a jármű megfelelően működik. Például, ha cseréli a fékrendszert, biztosítani kell, hogy megfelelően működik, és nem zavarja meg a jármű más részeit.
- a jármű elektromos rendszerének javítása és fejlesztése: az ügyfél kérésére olyan tartozékokat szerelhet fel, mint a GPS-navigáció, parkolás érzékelők és LCD-k.
- karbantartási és biztonsági ellenőrzések végrehajtása: feladata a járművek elektromechanikus karbantartása. Tesztelnie kell az akkumulátorokat és a töltőrendszereket, valamint ellenőriznie kell a fényszórók beállítását és az egyéb számítógépes alkatrészeket.
-
munkakörnyezet
Munkakörnyezete attól függ, hogy pontosan milyen munkát végez és melyik munkáltatónál dolgozik. Autóvillamossági szerelőként dolgozhat elektronikai kiskereskedelmi üzletekben, autókereskedésekben, javítóműhelyekben és gyártó üzemekben. Néhány javítóműhely magas szintű tisztaságot és rendszert tart fenn, míg mások kevésbé, ezért a munka piszkos is lehet. A legtöbb autóvillamossági szerelő világos, jól szellőző javítóműhelyekben dolgozik, de a zsíros eszközökkel és autórészekkel való munka is része lehet a feladatnak.
-
kikkel dolgozik együtt egy autóvillamossági szerelő?
Akár jármű garázsban, akár autókereskedésben dolgozik, munkatársai közé tartozhatnak jármű összeszerelők, autómentők és elektronikai technikusok. Ezenkívül dolgozhat járműszerelőkkel, karbantartási felügyelőkkel, gépkezelőkkel és gépészeti szerelőkkel, valamint más szakértőkkel is, akik közé tartozhatnak raktármunkások, járműmérnökök és motorsport mérnökök.
-
munkaidő beosztás
Munkaideje nagymértékben változhat attól függően, hol dolgozik. A nagy autógyártók, kiskereskedők és javítóműhelyek gyakran több műszakot is tartanak, beleértve az éjszakai munkát is. A kisebb műhelyek hosszabb munkaórákat dolgozhatnak, ha megy az üzlet. Az autóvillamossági szerelők tipikus munkaideje heti 40 óra. Néha túlórázik, vagy megvárja, amíg az ügyfelek felveszik az autóikat. Gyakran van készenlétben kiszállásra, ha egy ügyfél autója elromolna az úton.
-
fejlődési lehetőségek
Az elektromos autók népszerűségének növekedésével valószínűleg nőni fog az autóvillamossági szerelők iránti kereslet. A járművek elektromos és elektronikai alkatrészeinek javításában való specializáció lehetővé teszi, hogy tudásával elektromos autókon dolgozzon. Fejlesztheti készségeit, és szakosodhat a javítások egyik aspektusára, például a fékrendszerre, vagy front-end technikussá válhat. A megfelelő képzettség birtokában folytathatja karrierjét villamosmérnökként a gyártóüzemekben, és felügyelői szerepet tölthet be.
-
amiért érdemes autóvillamossági szerelő állást a Randstadon keresztül keresni.
Több előnye is lehet, ha Randstad tanácsadó közreműködésével keres autóvillamossági szerelő állást:
- egy a munkaerőpiac gyártás-termelés szektorát jól ismerő tanácsadó támogatja a kiválasztási folyamat során
- álláslehetőségek széles skáláját találja honlapunkon
- akár határozott akár határozatlan idejű állást keres, segítünk megtalálni azt az állást, ami Önhöz leginkább passzol.
szükséges tanulmányok és készségek
tanulmányok
Ahhoz, hogy autóvillamossági szerelőként dolgozhasson, szükséges szakmai ismeretek elsajátítása is. Az alábbi képzések egyikét célszerű választani az induláshoz:
-
szakképzés
Az autóvillamossági szerelővé válás leggyakoribb útja a szakmai képzés. Beiratkozhat egy szakiskolába vagy műszaki iskolába, ahol olyan képzési programokat kínálnak, mint az autóvillamossági szerelő, autóelektronikai műszerész vagy kapcsolódó képzéseket.
-
duális képzés
Sok leendő autóvillamossági szerelő választja az ún. duális képzést, melynek során tapasztalt autóvillamossági szerelők felügyelete alatt dolgozik, gyakorlati tapasztalatot szerezve a területen. A rendszer általában kombinálja a tantermi oktatást és a munkahelyi gyakorlatot.
-
tanúsítvány
Bár a tanúsítványok megszerzése nem feltétlenül kötelező, hasznos lehet a karrier szempontjából. Tanúsítványokat szerezhet szakiskolákon vagy iparági szervezeteken keresztül, ami lehetővé teheti egy vizsga letételét vagy specifikus kritériumok teljesítését.
-
továbbképzés
Az autóipar folyamatosan fejlődik, új technológiák jelennek meg, ezért fontos az aktuális fejlesztésekkel való naprakészség és a továbbképzés a karrier előrehaladásához.
-
nyelvi készségek
A munkahelytől függően fontos lehet a magyar mellett más idegen nyelv nyelv ismerete, mivel hatékonyan kell kommunikálnia a kollégákkal és az ügyfelekkel.
készségek
Az alábbi készségek szükségesek egy autóvillamossági szerelő számára a munkavégzéshez:
-
elektromos rendszerek ismerete
A kíváncsiság, hogy hogyan működnek a dolgok, talán már inspirálta arra, hogy megismerje a járművek elektromos rendszereit, eszközeit és biztonsági óvintézkedéseit. Ezen rendszerek ismerete kiváló problémamegoldóvá tesz, mivel ismeri az egyes alkatrészek funkcióit.
-
mechanikai érzék
Segít gyorsan elsajátítani az új információkat a mechanikai rendszerekkel kapcsolatban. A legtöbb autóvillamossági szerelő intuitívan megérti a tudományos elvek elméleti és gyakorlati alkalmazásait, mint például az elmozdulás és a tárgyakra ható erők eredményei.
-
elektronikai ismeretek
Mint autóvillamossági szerelő, érti, hogyan működnek a áramköri lapok, processzorok és chipek. Némi számítógép kezelési és programozási készség további előnyt jelent.
-
diagnosztikai berendezések ismerete
A diagnosztikai berendezések automatikusan leszűkítik az elektromos problémákat. Képzettnek kell lennie a berendezések használatában a járműproblémák diagnosztizálásához.
-
ismeretek a járműmárkákról és modellekről
Az ismeret a különböző járműmodellekről kritikus fontosságú a megfelelő javítások és cserealkatrészek kiválasztásához. Az autóvillamossági szerelőknek fel kell ismerniük a járműosztályokat.
gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket a autóvillamossági szerelő munkakörrel kapcsolatban:
-
mi a feladata az autóvillamossági szerelőnek?
Az autóvillamossági szerelő tipikus feladatai közé tartozik a járművek elektromos rendszereinek javítása. Ide tartoznak az elektromos vezetékek, a nem működő elektromos eszközök és a sérült elektromos alkatrészek. Emellett világítással és elektromos berendezésekkel és mezőgazdasági gépek rendszereivel foglalkozik. Javíthat buszokat, motorkerékpárokat vagy szabadidős járműveket.
-
hogy hívják az azokat a szerelőket, akik az autó elektromos rendszerén dolgoznak?
Azokat a szerelőket, akik bármely jármű elektromos rendszerén dolgoznak, autóvillamossági szakembernek nevezik. Ez egy speciális szakma, amelyhez szakmunkás végzettséget kell szerezni. Új elektromos rendszereket és alkatrészeket telepít, megjavítja a sérült vezetékeket és eszközöket, vagy speciális rendszerekre szakosodik, mint például a járműklíma.
-
mi a legjobban fizető villamossági munka?
A legjobban fizető villamossági munkakörök közé tartoznak az elektronikai technikusok, az ipari villanyszerelők, a napelem szerelők és az automatizálási technikusok. Ezek mind kapcsolódó területek és lehetséges célpontok az autóvillamossági szerelők horizontális karrierjéhez.
-
autószerelők végeznek elektromos munkát?
Egy általános autószerelő nem jogosult elektromos javítások elvégzésére. Az autóvillamossági szakemberek ismerik az elektromos diagramokat és az elektronikát, új alkatrészeket és rendszereket szerelnek be, és javítják a károkat. A legtöbb autóvillamossági szakember azonban elegendő tapasztalattal rendelkezik az alapvető autókarbantartási szolgáltatások elvégzéséhez.
-
milyen készségek szükségesek ahhoz, hogy autóvillamossági szerelő legyek?
Autóvillamossági szerelőként az alapvető készségek közé tartozik az elektromos problémák elmondás alapján és diagnosztikai berendezésekből történő diagnosztizálása, a precizitás, valamint az elemző és problémamegoldó készség.
-
hogyan jelentkezhetek autóvillamossági szerelő állásra?
Autóvillamossági szerelő állásra pályázni könnyű: készítse el Randstad-profilját, és válogasson állásajánlataink közül az Ön közelében. Bejelentkezést követően jelentkezzen egy kattintással az Önnek szimpatikus álláslehetőségre a weboldalunkon keresztül!