milyen cloud engineer-ként dolgozni?
Egy cloud engineer, vagy felhőmérnök elsődleges feladata a meglévő felhőinfrastruktúrák karbantartása vagy új infrastruktúrák tervezése. A streaming szolgáltatásokhoz és az adatok biztonsági mentéseihez szükséges felhőtechnológiák iránti növekvő kereslet miatt a felhőmérnökök iránt szintén nagy a kereslet, akik biztosítják e szolgáltatások működését.
mit csinál egy cloud engineer?
Mivel a felhőalapú tervezés sokrétű, a felelősségi köröket általában meghatározott szerepkörökre, felhőarchitektúrára, fejlesztésre és rendszer adminisztrációra osztják. A felhőarchitektúrában a hangsúly a felhő-infrastruktúra konfigurálásán van, hogy biztosítsa az elvárásoknak megfelelő működést. Jól konfigurált felhő alapú szolgáltatások esetén a megfelelő felhasználók hozzáférhetnek bárhonnan bármihez, amire szükségük lehet, ami költséghatékonyabb működést tesz lehetővé a vállalatnak. A felhőmérnök készíti a szervezet felhőrendszerének tervét, ami biztosítja, hogy a vállalat hozzáférjen a szükséges alkalmazásokhoz. Egy cloud engineer dolgozhat public cloudokkal, mint az AWS, az Azure vagy a Google Cloud, valamint openstack alapú private cloudokkal is.
A cloud engineer felelős a fejlesztésért is: megírja a kódot, amely létrehozza a felhőben futó funkciókat, adatbázisokat és alkalmazásokat. Biztosítja, hogy a felhő alapú technológiák hatékonyak legyenek és a megfelelő funkciókkal rendelkezzenek: az alkalmazásoknak és adatbázisoknak gyors betöltési időkkel kell rendelkezniük, kevés tárhelyet kell használniuk és több böngészőt támogatniuk kell.
A felhőtechnológiák fejlesztése és bevezetése után a felhőmérnökök a hálózatok karbantartásában és kezelésében is részt vesznek. Az adminisztráció a helyszíni szoftverek és felhőszolgáltatások kezelését foglalja magában, amihez hozzá tartozik a felhőszolgáltatások használatára vonatkozó szabályzatok kidolgozása és a biztonságos felhőkörnyezet létrehozása is.
tekintse meg a legújabb IT állásajánlatainkat
megnézemCloud engineer átlagos fizetése
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt cloud engineer.
Az alapfizetés mellett a bércsomag részeként egyes munkáltatók további juttatásokat is biztosítanak a munkaszerződés részeként. A felhőmérnökök számára nyújtott további juttatások közé tartozhat az egészségbiztosítás, az utazási költségtérítés, valamint az éves, vagy negyedéves bónuszok.
szeretné tudni, mennyit keres egy cloud engineer? nézze meg bérkalkulátorunkban!
bérkalkulátorhogyan kereshet többet felhőmérnökként?
Egy cloud engineer keresete készségeitől és képzettségétől függ. A legtöbb munkáltató előnyben részesíti a programozási nyelvekben szerzett tapasztalatot és tudást, valamint a megszerzett képesítések is növelik a fizetését. A diplomához magasabb alapbér társul, emellett a további tanfolyamokon megszerzett speciális tudás is növelheti azt. Az egyes szakterületek a feladatkör összetettsége miatt más-más keresetet biztosítanak: például egy cloud architect általában magasabb bérsávban van, mint egy cloud administrator.
A munkavégzés helye szintén meghatározza a kompenzációs csomagot. Ha nagyvárosokban dolgozik, ahol nagy a kereslet a felhőmérnökök iránt, ott általában magasabb fizetést kínálnak. Ehhez hozzájárulnak az ottani magasabb megélhetési költségek is, amik szintén felfelé hajtják a fizetéseket.
Cloud engineer munkakör típusai
Egy cloud engineer általában az alábbi szakterületek valamelyikére specializálódhat:
- Cloud architect: felhőarchitektúráért felelős mérnök, ő tervezi az alkalmazásokat és a felhőinfrastruktúrát. Megtervezi és kialakítja a felhő rendszereket egy szervezet számára. Felelős a szervezet helyszíni alkalmazásainak a felhőbe való migrálásáért, optimalizálja a költségeket.
- Cloud developer: felhő fejlesztőként programozási készségeit használja felhőalkalmazások fejlesztésére és üzembe helyezésére. Meghatározza a legjobb felhőalapú megoldásokat a felhasználók számára, és hogy hogyan működnek majd a különböző platformokon. Felhőalapú alkalmazásokban hibakeresést is végez, hogy biztosítsa a funkciók elvárt működését.
- Cloud administrator: a felhőalapú rendszergazdai szerepkör hasonló a hagyományos rendszergazdához, de ő a felhőalapú szolgáltatásokat kezeli. Felhőszolgáltatások használatára vonatkozó szabályzatokat állít össze és gondoskodik a felhőalkalmazások biztonságáról. Biztosítja, hogy a felhőszolgáltatások folyamatosan rendelkezésre álljanak, a kimaradások minimálisak legyenek és kezeli az új technológiai kéréseket.
Cloud engineer-ként dolgozni
A cloud engineer munkakör szakértői szintű kódolási készségeket igényel az alkalmazások fejlesztéséhez és tervezéséhez. Ismerje meg, milyen egyéb készségek szükségesek ehhez a munkához, mivel foglalkozik nap, mint nap, hol és kikkel dolgozik együtt.
-
cloud engineer feladatai
Egy felhőmérnök feladatai az alábbiak:
- felhő infrastruktúra tervezése: felhő alapú rendszereket tervez. A felhőinfrastruktúra kialakításához a felhő alapú alkalmazásokhoz és rendszerekhez kapcsolódó technológiai tudását használja.
- vállalati alkalmazások migrálása a felhőrendszerbe: felhőmérnökként meghatározza, hogy mely felhőszolgáltatásokra van szüksége a munkáltatónak. Az infrastruktúra beállítása után a vállalat helyszíni alkalmazásait is migrálhatja a felhőplatformra. Az alkalmazások áttelepítése után fenntartja a felhőszolgáltatást, hogy biztosítsa az elvárt működést.
- a felhőszolgáltatások költségeinek optimalizálása: a felhőtechnológia többféle szolgáltatást kínál, ebből a legtöbb szervezet csak néhányat használ. A felhőszolgáltatásokra vonatkozó szerződések kiválasztásakor ügyel a feltételekre, összeállítja, hogy a vállalat mit kíván használni a felhő alapú szolgáltatásban, és ennek megfelelően megkeresi a legköltséghatékonyabb megoldásokat. Ezen kívül a feladata, hogy biztosítsa ezen szolgáltatások díjának időbeni rendezését.
- felhőalkalmazások fejlesztése: programozási készségeit felhasználva a felhőalkalmazások fejlesztése és élesítése is a feladatai közé tartozhat. Egy alkalmazás funkcióinak programozásához is írhat kódot. Emellett hibakeresést végez a rendszerben, valamint elhárítja a hibákat.
- felhőalkalmazások karbantartása: felelős a felhőtechnológia karbantartásáért és felügyeletéért. Szabályozza a felhőalkalmazások használatát, és rendszeres karbantartást végez a problémák feltárása érdekében. Biztonsági ellenőrzéseket is futtat a felhőalkalmazások biztonságának megőrzéséhez.
- a szűk keresztmetszetek azonosítása és a leállások minimalizálása: folyamatosan monitorozza a felhőalkalmazásokat a hibaelhárítást igénylő problémák miatt. Minden, a teljesítményt befolyásoló szűk keresztmetszet leálláshoz vagy meghibásodáshoz vezethet.
-
munkakörnyezet
Egy cloud engineer általában felhőtechnológiákra és -megoldásokra szakosodott techcégeknél dolgozik. Irodai környezetben, vagy otthonról, mivel ideje nagy részét számítógép előtt, felhőalkalmazások programozásával, felhőarchitektúra tervezésével vagy a problémák elhárításával tölti. Általában kreatív irodai terekben dolgoznak más fejlesztőkkel együtt. Ritkán kell ügyfelekkel egyeztetnie, utaznia legfeljebb konferenciákon vagy bootcampeken való részvétel esetén szükséges.
-
kikkel dolgozik együtt egy cloud engineer?
Munkahelytől függően a felhőmérnök kollégái között lehetnek rendszermérnökök, front-end fejlesztők és full-stack fejlesztők. Szoftverfejlesztőkkel és SysOps mérnökökkel, valamint más szakemberekkel, köztük projektmenedzserekkel, felhőrendszergazdákkal és rendszergazdákkal is együttműködik.
-
munkaidő beosztás
Egy cloud engineer hetente 40 órát dolgozik felhőalkalmazások fejlesztésén és karbantartásán. Dolgozhat irodai munkaidőben, de gyakori, hogy éjszakai műszakban végzi a munkáját, hogy az alkalmazások telepítésével és karbantartásával minél kevésbé zavarják a folyamatokat. A legtöbb felhőmérnököt teljes munkaidős állásban alkalmazzák, de előfordul határozott idejű, vagy részmunkaidős lehetőség is. Szabadúszóként is van lehetőség bedolgozni.
-
fejlődési lehetőségek
A cloud engineer munka ígéretes karrier, jó kilátásokkal, hiszen a felhőtechnológiai szakemberek iránt nagy a kereslet. Mivel sok vállalat már digitálisan kezeli a működéshez szükséges adatokat, felhőmérnökökre szükség lesz, hogy kiépítsék a megfelelő infrastruktúrákat. Egy cloud engineer különféle szakterületekre specializálódhat, vagy vezetőként is folytathatja karrierjét. Egyes felhőmérnökök solution architect-ek, felhő fejlesztők vagy SysOps-mérnökök lesznek, mások projektmenedzserként vagy felhőtechnológiai tanácsadóként folytatják karrierjüket.
-
amiért érdemes cloud engineer állást a Randstadon keresztül keresni.
Több előnye is lehet, ha Randstad tanácsadó közreműködésével keres cloud engineer állást:
- egy a munkaerőpiac IT szektorát jól ismerő tanácsadó támogatja a kiválasztási folyamat során
- álláslehetőségek széles skáláját találja honlapunkon
- akár határozott akár határozatlan idejű állást keres, segítünk megtalálni azt az állást, ami Önhöz leginkább passzol.
szükséges tanulmányok és készségek
tanulmányok
Ahhoz, hogy cloud engineer-ként dolgozhasson, szükséges szakmai ismeretek elsajátítása is. Az alábbi képzések egyikét célszerű választani az induláshoz:
-
diploma
Ahhoz, hogy felhőmérnök lehessen, alapképzést kell szereznie releváns területen. A legtöbb felhőmérnök szoftvermérnöki vagy informatikai végzettséggel rendelkezik, ahol elsajátíthatja a szükséges programozási és hálózati ismereteket.
-
tanfolyamok, tréningek
Egy felhőmérnöknek széleskörű és speciális ismeretekre van szüksége a felhőszolgáltatásokkal kapcsolatban. Ezt különböző tanfolyamokon sajátíthatja el és tarthatja naprakészen ismereteit.
készségek
Az alábbi készségek szükségesek egy cloud architect számára a munkavégzéshez:
-
kódolási és technológia ismeretek
Felhőmérnökként a programozási ismeretek kulcsfontosságúak a különféle alkalmazások kódjainak megírásához. A felhő alapú alkalmazások és szolgáltatások üzemeltetéséhez és karbantartásához elengedhetetlenek a naprakész technológiai ismeretek.
-
jó csapatjátékos
Egy cloud engineer legtöbbször egy csapat részeként dolgozik az optimális szolgáltatás biztosítása érdekében. Egyes felhőmérnökök fejlesztésre szakosodnak, míg mások rendszergazdák, de mindegyik munkakörre szükség van a felhő alapú szolgáltatások optimális működéséhez, ezért a közös munka kulcsfontosságú. A csapatban való dolgozás lehetővé teszi a problémák megbeszélését, és a tanulást másoktól.
-
problémamegoldó készség
Előfordulhat, hogy problémákba ütközik a felhőszolgáltatások fejlesztése vagy karbantartása során. A felhőszolgáltatások hibaelhárításához és hibakereséséhez kivételes problémamegoldó készségekre van szükség.
gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket a cloud engineer munkakörrel kapcsolatban:
-
mit csinál egy felhőmérnök?
A felhőmérnök a felhő alapú szolgáltatásokkal kapcsolatos technológiai feladatokat látja el. Felhőalkalmazások és adatbázisok tervezésében, kialakításában és fejlesztésében vesznek részt. A felhőmérnökök a felhőhálózatokat is kezelik, valamint karbantartják vagy támogatást nyújtanak.
-
A cloud engineer egy jó állás?
Cloud engineer-ként dolgozni izgalmas karrier nagyszerű karrier kilátásokkal. A jövedelmező kompenzációs csomagon kívül jó karrierlehetőségeket is kínál a pálya. A szakmán belüli specializációk lehetővé teszik, hogy szakértelmét egy adott területre összpontosítsa és itt teljesedjen ki. A felhőmérnökök iránti kereslet egyre inkább növekszik, ahogy egyre több vállalat alkalmaz felhő alapú rendszereket.
-
milyen egy cloud engineer fizetése?
A cloud engineer alapfizetése a szakmai tapasztalattól és végzettségtől is függ. Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt felhőmérnök.
-
milyen végzettség szükséges egy cloud engineer-nek?
Egy felhőmérnöknek kivételes technológiai készségekre, például programozási ismeretekre van szüksége. A munkakör emelett analitikus gondolkodást és jó problémamegoldó készségeket is igényel a problémák megoldásához.
-
hogyan jelentkezhetek cloud engineer állásra?
Cloud engineer állásra pályázni könnyű: készítse el Randstad-profilját, és válogasson állásajánlataink közül az Ön közelében. Bejelentkezést követően jelentkezzen egy kattintással az Önnek szimpatikus álláslehetőségre a weboldalunkon keresztül!