milyen DevOps engineer-ként dolgozni?
A DevOps szemlélet az IT két területének, a fejlesztés (development) és az üzemeltetés, (operations) összekapcsolódásából alakult ki. A DevOps engineer feladata, hogy a két területet összefogja: a DevOps mérnök az ügyfelek igényeit feladatokká alakítja át a fejlesztő csapat számára, így egyúttal ő tölti be a business analyst szerepét is. Feladatai közé tartozik az így definiált fejlesztési feladatok szakaszokra bontása/ütemezése, egy DevOps mérnök tehét egy személyben informatikus és projektmenedzser is. A szoftver elkészültét követően pedig részt vesz a telepítésben és az üzemeltetésében is.
mit csinál egy devops engineer?
A DevOps engineer a feladata, hogy olyan folyamatokat, módszereket és eszközöket vezessen be, amelyek optimalizálják a szoftverfejlesztés életciklusát, növelik annak hatékonyságát.
A legtöbb fejlesztő lelkesen szeretne új funkciókat bevezetni a szoftveralkalmazásokba, az üzemeltetési csapatok pedig ezzel párhuzamosan a szoftver stabilitásának megőrzésére összpontosítanak. A DevOps mérnök feladata az is, hogy a két oldal közt fenntartsa az egyensúlyt, a szoftver stabilan működjön, miközben folyamatos a fejlesztés a visszajelzések alapján. A kód, az alkalmazás-karbantartás és a szoftverkezelés kombinálására összpontosít. Felügyeli az új szoftveralkalmazás telepítését és elindulását. A munkakör magasfokú problémamegoldó készségeket igényel a szoftveralkalmazások fejlesztésével és üzemeltetésével kapcsolatos problémák megoldásához. A fejlesztőcsapatok irányításához technológiai ismeretekre és a szoftverfejlesztési életciklus alapos ismeretére is szükség van.
A DevOps mérnökök elsősorban tech cégeknél dolgoznak. Mivel a legtöbb iparág, beleértve a bányászatot és a gyártást is, szoftveralkalmazások által vezérelt automatizált folyamatokra támaszkodik, egy DevOps engineer különböző üzleti szektorokban is dolgozhat.
tekintse meg a legújabb IT állásajánlatainkat
megnézemDevOps engineer átlagos fizetése
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt DevOps mérnök.
szeretné tudni, mennyit keres egy DevOps engineer? nézze meg bérkalkulátorunkban!
bérkalkulátorhogyan kereshet többet DevOps mérnökként?
A DevOps mérnökök javadalmazása a munkakör összetettségétől, a cég méretétől és a személyes kompetenciáktól is függ. Egy start-up cégnél általában nem foglalkozik nagyszabású projektekkel, és a cég kisebb forrással gazdálodik a fizetéseket illetően. Egy nagyvállalatnál általában összetett projektekkel foglalkozik, és nagyobb csapatokat felügyel. Ennélfogva magasabb az alapfizetés is a munkakör összetettsége miatt. A nagy szervezetek jelentősebb erőforrásokkal is rendelkeznek, és megengedhetik maguknak, hogy jobb javadalmazási csomagokat biztosítsanak. A DevOps mérnök készségei és képzettsége is befolyásolják a fizetést. A felhő alapú technológiákat ismerő DevOps mérnökök iránt rendkívül nagy a kereslet, így főleg a public cloudok egyikében, mint Google Cloud, Azure Cloud, vagy Amazon Cloud (AWS), szerzett tapasztalat különösen jó lehetőségeket jelenthet, fizetés szempontjából is.
DevOps engineer munkakör típusai
A DevOps mérnökök az alábbi területekre specializálódhatnak:
- release manager: segíti a DevOps-ot alkalmazó vállalatokat a zökkenőmentes átállásban. Biztosítja, hogy az új alkalmazás szoftver megfeleljen a vállalat minőségi és biztonsági előírásainak. Ezenkívül teszteli az alkalmazásokat és a bevezetés dátuma előtt megszerzi a megfelelő vezetői jóváhagyásokat hozzá.
- quality assurance engineer: feladata, hogy megtalálja a szoftverhibákat. Teszteli az új alkalmazáskódot, hogy megbizonyosodjon arról, hogy az nem töri meg a meglévő funkciókat, és nem ütközik a meglévő szolgáltatásokkal. A tesztautomatizálási kódot ír a manuális tesztelése helyett.
- security DevOps engineer: biztonsági DevOps mérnökként Ön integrálja a biztonsági és megfelelőségi funkciókat a tervezési és fejlesztési folyamatokba. A karbantartás során is javíthatja az alkalmazások biztonságát.
DevOps engineer-ként dolgozni
A DevOps mérnöknek széles körű technológiai és menedzsment készségekre van szüksége. Ismerje meg a munkakörhöz tartozó konkrét feladatokat, a DevOps mérnök munkakörnyezetét és munkakörülményeit.
-
DevOps engineer feladatai
A DevOps mérnök feladatai közé tartozik:
- az ügyfelek igényeinek megértése: a DevOps mérnök alapvető feladata az ügyfelek igényeinek megismerése és megértése. A feladata annak biztosítása, hogy a végtermék megfeleljen az ügyfél igényeinek. Kommunikál az ügyfelekkel és az érdekelt felekkel, hogy megismerje az új szoftveralkalmazásokban szükséges fejlesztéseket vagy funkciókat. Ezután elemzi és átalakítja őket átlátható feladatokká a fejlesztési és üzemeltetési csapatok számára.
- fejlesztési projektek menedzselése: stratégiai terveket dolgoz ki a DevOps célok megvalósítására. Például felméri egy projekt kockázatait, költségeit és lehetőségeit. Meghatározza a működési elvárásokat és kezeli a projekt infrastruktúráját is. Mivel a fejlesztési folyamatok különféle technológiai halmazokra támaszkodnak, ezek automatizálása kihívást jelenthet. DevOps mérnökként automatizálási eszközöket és infrastruktúra-összetevőket valósít meg.
- kód írása és szerkesztése: szoftveralkalmazások kódját írja és szerkeszti. Áttekinti a szoftverszkripteket, és kreatív módszereket talál az automatizálási folyamat javítására vagy a felhasználói felület problémáinak megoldására. Ha problémákat talál a kódban, javítja. Bár átruházhat kódolási feladatokat, fontos, hogy megértse a kódolási nyelveket, hogy hasznos visszajelzést adhasson.
- szerverek kezelése: szerver adminisztrátorként is tevékenykedik a hálózatok és szerverek fejlesztése és monitorozása érdekében. Az ő feladata a szerver hozzáférések frissítése, felhasználói fiókok létrehozása és a biztonsági mentések biztosítása. Átnézi a logokat, hogy megtalálja a hibákat. DevOps mérnökként eljárásokat határoz meg az IT-szakemberek számára a hibaelhárításhoz és a módosításokhoz. A vállalati adatok biztonsága érdekében biztonsági funkciókat is integrál.
- a csapat teljesítményének értékelése: irányítja a fejlesztési és az üzemeltetési csapatokat, és értékeli a csapat teljesítményét. Azonosítja a csapatok készségbeli hiányosságait, és felkészíti vagy képezi a csapatot meghatározott feladatok elvégzésére.
-
munkakörnyezet
DevOps mérnökként olyan informatikai vállalatoknál vagy üzleti szektorokban dolgozik, amelyek szoftveralkalmazásaikat szeretnék fejleszteni. Irodában, kreatív munkakörnyezetben dolgozik, általában csapattal, szoftverek fejlesztésén és tesztelésén. Ezért számítógépek veszik körül, és néha a szerverszobákból dolgozol. A szerepkör minimális utazással jár, hacsak nem az irodán kívül találkozik ügyfelekkel. Néha otthonról dolgozik, vagy távoli helyről hajtja végre a feladatokat.
-
kikkel dolgozik együtt egy DevOps engineer?
Munkáltatójától és iparágától függően kollégái között lehetnek automatizálási szakemberek, adatmérnökök, szoftvermérnökök, szoftverfejlesztők és üzemeltetési mérnökök. Előfordulhat, hogy a műszaki vezetők és rendszertervezők, valamint más szakértők közvetlen közelében dolgozik, többek között rendszerelemzők, számítógépes hardvermérnökök, felhőmérnökök és webfejlesztők mellett.
-
munkaidő beosztás
Egy DevOps engineer tipikus munkarendje heti 40 óra. Hagyományos irodai munkaidőben dolgozik, hétköznap 8-18 óra között. Előfordulhat, hogy dolgozik esténként és hétvégén, amikor szoros határidők vannak. A DevOps mérnökök többnyire teljes munkaidőben dolgoznak, de részmunkaidős szerepkörök is elérhetők. Néhány DevOps mérnök rövid távú szerződésekkel dolgozik szabadúszóként.
-
fejlődési lehetőségek
DevOps mérnökként tapasztalata és egyedi készségei lehetővé teszik, hogy más munkaköröket is betöltsön az IT világában. Például egy DevOps engineer a junior szintű unkakörből olyan vezetői szerepkörökbe lépnek át, mint a DevOps menedzser vagy vezető DevOps mérnök. A több DevOps-projektet vivő nagyvállalatok DevOps director pozícióval is rendelkeznek. DevOps mérnökökként egy-egy területre is specializálódhat, és elmélyítheti benne tudását. Például szakosodhat a biztonsági tervezésre, tanácsadó vagy oktató is lehet.
-
amiért érdemes DevOps engineer állást a Randstadon keresztül keresni.
Több előnye is lehet, ha Randstad tanácsadó közreműködésével keres DevOps állást:
- egy a munkaerőpiac IT szektorát jól ismerő tanácsadó támogatja a kiválasztási folyamat során
- álláslehetőségek széles skáláját találja honlapunkon
- akár határozott akár határozatlan idejű állást keres, segítünk megtalálni azt az állást, ami Önhöz leginkább passzol.
szükséges tanulmányok és készségek
tanulmányok
Ahhoz, hogy DevOps engineerként dolgozhasson, szükséges szakmai ismeretek elsajátítása is. Az alábbi képzések egyikét célszerű választani az induláshoz:
-
bachelor diploma
A DevOps mérnöki pálya felsőfokú képesítést igénylő műszaki pálya. Informatikai vagy egy kapcsolódó szoftverfejlesztési területen szerzett diploma jó kiindulás lehet. Munkavállalási kilátásainak javítása érdekében megfontolandó készségeinek és tudásának bővítése posztgraduális képzéseken is.
-
bootcamp
Alternatív megoldásként egy rövidebb, bootcamp típusú tanfolyamot is elvégezhet DevOps specializációval.
-
tanusítványok
Egyes munkaadók előnyben részesítik a PMI Agile Certified Practitioner képesítéssel rendelkező jelölteket.
készségek
Az alábbi készségek szükségesek egy DevOps mérnök számára a munkavégzéshez:
-
projektmenedzsment ismeretek
DevOps mérnökként kivételes projektmenedzsment készségekre van szükség. Ezek a készségek segítenek a DevOps projektek elindításában, megtervezésében és végrehajtásában, valamint a vállalat szoftverét naprakészen, biztonságosan és hibáktól mentesen tarásában.
-
kódolási ismeretek
A szoftverfejlesztési szakaszban való részvételhez kivételes kódolási készségekre van szükség. Ezek a készségek a kódszkriptek áttekintésében és fejlesztésében is segítenek, hogy az alkalmazások az elvárt funkcióknak megfeleljenek.
-
kommunikációs készségek
Ő irányítja a fejlesztési és IT-üzemeltetési csapatokat, így a a jó kommunikációs készség elengedhetetlen, hogy egyértelmű utasításokat adjon csapatainak. Az átlagon felüli kommunikációs készség akkor is jól jön, ha az ügyfelekkel egyeztet, vagy meghallgatja a csapat visszajelzéseit.
-
coaching készségek
Egy hatékony DevOps mérnök mindig keresi a lehetőségeket a mentorálásra és a csapat készségeinek fejlesztésére. Feltárja az alkalmazottak készségeinek hiányosságait, és képzési lehetőségeket biztosít a szükséges készségek fejlesztése érdekében.
gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket a DevOps engineer munkakörrel kapcsolatban:
-
mit csinál egy DevOps mérnök?
A DevOps mérnök segíti a fejlesztői és IT-üzemeltetési csapatokat az üzleti igényeknek megfelelő hatékony szoftveralkalmazások létrehozásában. Ez azt jelenti, hogy tervez és kezdeményez projekteket az alkalmazások fejlesztésére, a fejlesztőcsapatokra támaszkodva részt vesz az új funkciók kidolgozásában, míg az üzemeltetési csapatok koordinálásával biztosítja egyidejűleg a szoftver hatékonyságát is.
-
devops mérnökök kódolnak?
Egy DevOps mérnök a kódolási készségeit a fejlesztői kódok szerkesztése vagy áttekintése során hasznosítja. Ezért ismernie kell minél több programozási nyelvet.
-
milyen egy DevOps engineer fizetése?
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt DevOps mérnök.
-
milyen készségekre van szüksége egy devops mérnöknek?
Ahhoz, hogy a DevOps mérnöki szerepkörben kitűnjön, erős műszaki ismeretekre van szüksége, mint például a különböző programozási nyelvek ismerete. A jó kommunikációs készség és a kreatív problémamegoldó képesség is elengedhetetlen ahhoz, hogy jól működjön együtt a csapattal és megoldja a problémákat.
-
hogyan jelentkezhetek DevOps engineer állásra?
DevOps engineer állásra pályázni könnyű: készítse el Randstad-profilját, és válogasson állásajánlataink közül az Ön közelében. Bejelentkezést követően jelentkezzen egy kattintással az Önnek szimpatikus álláslehetőségre a weboldalunkon keresztül!