milyen eladóként dolgozni?
Egy eladó közvetlen kapcsolatban áll az ügyfelekkel, általában egy fizikai helyszínen, egy üzletben. Munkája során az egész vállalatot képviseli, ez azt jelenti, hogy udvariasnak kell lennie, kedvesnek kell maradnia, amikor stresszes a helyzet, és türelmesnek kell maradnia akkor is, ha egy ügyfél panaszt tesz. Az értékesítési munkatársak sokszor nagy nyomásnak vannak kitéve, de munkájukkal képesek lehetnek egy ügyfél napját jobbá tenni pusztán azzal, hogy a számára megfelelő megoldást ajánlották.
mit csinál egy eladó?
Egy eladó feladatai közé tartozik az ügyfelek üdvözlése és segítése, kérdéseikre válaszolás, telefonhívások fogadása, rendelések feladása, az ügyfelek megfelelő részlegre irányítása, polcok feltöltése és az üzlettér rendben tartása. Egy eladónak udvariasnak, türelmesnek kell lennie és jó kommunikációs képességgel kell rendelkeznie, mivel közvetlen kapcsolatot teremtenek a vevőkkel, és ezáltal fontos szerepet játszanak a vállalat sikerében, mivel pozitív interakciókkal és elégedettséggel hozzájárulhatnak az ügyfél elégedettséghez és így a vállalat eredményességéhez is.
tekintse meg a legújabb szakmunkás állásajánlatainkat.
megnézemeladó átlagos fizetése
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt eladó. Az alacsonyabb szintű eladói pozíciók általában a legkevesebbet fizetik, különösen, ha egy kiskereskedelmi üzletben dolgozik. Azonban a nagyobb kiskereskedelmi vállalatok gyakran éves bónuszokat adnak az értékesítési munkatársaknak, ha az üzlet teljesíti értékesítési kvótáit.
szeretné tudni, mennyit keres egy eladó? nézze meg bérkalkulátorunkban!
bérkalkulátorhogyan kereshet többet eladóként?
Egy eladó bérezését számos tényező befolyásolhatja. Az eladók tudása, tapasztalata és képesítései mellett a munkavégzés helye, a munkáltató mérete és hírneve, a felelősségi szint, a munkaórák és túlóra, valamint a teljesítmény és értékesítési kvóták mind hatással vannak a bérezésre. Emellett az egyéb munkavállalói tulajdonságok és a gazdasági körülmények is befolyásolhatják a fizetését. Fontos tehát a szükséges szaktudás és teljesítmény, valamint a fejlődési lehetőségek kihasználása a bérezésük és karrierjük előmozdítása érdekében az értékesítési területen.
eladó munkakör típusai
Az eladók a feladataik alapján különböző területeken dolgozhatnak:
- Szakeladó: általában egy adott részlegen dolgozik, ahol pontosan ismeri a kínált termékeket és azok jellemzőit. Járja a kiskereskedelmi üzletet, és segít az ügyfeleknek.
- Árufeltöltő: ők töltik fel a polcokat, kibontják az árut és válaszolnak a kérdésekre, amikor ügyféllel találkoznak.
- Pénztáros: pénztárgépet kezel, becsomagolja a vásárlásokat, és udvariasan kiszolgálja a vásárlókat.
- Ügyfélszolgálati munkatárs: bonyolultabb feladatokkal, például visszaváltások kezelésével és ügyfélpanaszok kezelésével foglalkozik.
eladóként dolgozni
Az eladóknak számos felelősségük van, minden üzletben mást tartalmaz a munkaköri leírásuk, de mindig magában foglalja az ügyfelekkel való személyes kapcsolattartást. Ismerje meg jobban egy eladó feladatait és munkakörnyezetét.
-
eladó feladatai
Egy eladó feladatai változhatnak az üzlettől és az értékesített terméktől vagy szolgáltatástól függően, de általában az alábbi feladatokat foglalja magában:
- Ügyfelek üdvözlése: köszöntik az ügyfeleket, amikor belépnek az üzletbe, és barátságosan fogadják őket.
- Kérdések megválaszolása: segítenek az ügyfeleknek megválaszolni a kérdéseiket a termékekről vagy szolgáltatásokról.
- Termékek és szolgáltatások bemutatása: segítik az ügyfeleket abban, hogy megtalálják és megértsék a keresett termékeket vagy szolgáltatásokat, és bemutatják azokat.
- Rendelések feladása: feladják az ügyfelek rendeléseit, és gondoskodnak arról, hogy azok helyesen és időben teljesüljenek.
- Vásárlás segítése: segítik az ügyfeleket abban, hogy megtalálják a keresett termékeket az üzletben, és irányítják őket a megfelelő részlegekre.
- Polcok feltöltése: gondoskodnak arról, hogy a termékek mindig rendelkezésre álljanak a polcokon, és ha szükséges, újra feltöltik azokat.
- Üzlettér rendben tartása: felelősek azért, hogy az üzlet területe tiszta és rendezett legyen, így kellemes vásárlási környezetet teremtenek az ügyfelek számára.
- Pénztárkezelés: a pénztárgépet kezelik, becsomagolják a vásárlásokat.
- Visszaváltások és panaszok kezelése: felelősek a visszaváltások és panaszok kezeléséért, és igyekeznek az ügyfelek elégedettségét megőrizni.
- Készletkezelés: figyelemmel kísérik a készletet, és gondoskodnak a termékek rendelkezésre állásáról. Ha szükséges, rendeléseket adnak fel a készlet pótlására.
- Aktuális akciók és promóciók kommunikálása: tájékoztatják az ügyfeleket az aktuális akciókról, kedvezményekről és promóciókról.
-
munkakörnyezet
Az eladók leggyakrabban beltéren dolgoznak, de az utcán is dolgozhat, ha az üzletnek van kültéri része. Általában jól megvilágított épületekben végzik munkájukat, fűtéssel, légkondicionálással és könnyen hozzáférhető mosdókkal. Valószínűleg az egész műszakot állva tölti, még akkor is, ha egy asztal vagy pénztárgép mögött dolgozik. Általában az üzlet által meghatározott öltözékben végzi munkáját. Az eladói munkakörök nem igényelnek utazást, de előfordulhat, hogy alkalmanként a cég más-más üzletében végzi munkáját.
-
kikkel dolgozik együtt egy eladó?
Egy eladó kollégái lehetnek árufeltöltők, raktárosok, pénztárosok, ügyfélszolgálati munkatársak és vezetők. Az együttműködés segít az áruk rendelkezésre állásának biztosításában, az ügyfelek gyors és hatékony kiszolgálásában, valamint az ügyfélszolgálati élmény javításában. Az eladók csapatként működnek, és kapcsolatban állnak a vezetőséggel, hogy az üzlet hatékonyan működjön és a vásárlók elégedettségét maximalizálják.
-
munkaidő beosztás
Az eladói munkakörök kombinált lehetőségeket kínálnak teljes munkaidős és részmunkaidős állásokkal. A részmunkaidős pozíciók hetente 20-30 órás munkaidőt kínálnak. A teljes munkaidős pozíciók heti 40 órás munkavégzést jelentenek. Az üzlet nyitva tartásának függvényében több műszakban is dolgozhat, hétvégén is.
-
fejlődési lehetőségek
Eladói állást szinte bárhol találhat, még kisvárosokban és vidéki területeken is. Ez azt jelenti, hogy ez a foglalkozás viszonylag pozitív kilátásokkal rendelkezik. Kisebb és nagyobb vállalkozások naponta nyitnak új helyszíneket, ami több munkahelyet teremt. Ha jól teljesít a munkájában, jó esélye van a fejlődésre és előrelépésre. Sokan kezdik eladóként az állásukat, majd váltak üzletvezetőkké.
-
amiért érdemes eladó állást a Randstadon keresztül keresni
Több előnye is lehet, ha Randstad tanácsadó közreműködésével keres eladó állást:
- Egy a munkaerőpiac kereskedelmi szektorát jól ismerő tanácsadó támogatja a kiválasztási folyamat során
- Àlláslehetőségek széles skáláját találja honlapunkon
- Aakár határozott akár határozatlan idejű állást keres, segítünk megtalálni azt az állást, ami Önhöz leginkább passzol.
szükséges tanulmányok és készségek
tanulmányok
Az eladói pozícióhoz általában nincs szükség magas iskolai végzettségre, vagy speciális képesítésre, de a magasabb szintű végzettség jobb kereseti lehetőségeket kínál. Az alábbi képzések egyikét célszerű választani az induláshoz:
-
alap vagy középfokú végzettség
A legtöbb eladói pozícióhoz elegendő lehet az alap vagy középfokú iskolai végzettség (általános iskola vagy szakmunkásképző).
-
szakképzés
A szakképesítés megléte általában nem feltétel, de magasabb alapbért biztosíthat és jól jöhet az előrelépéshez. Válassza a bolti eladó, vagy egy kapcsolódó szakeladó képesítést (műszaki eladó, élelmiszer eladó, vegyi áru eladó stb.)
készségek
Az alábbi készségek szükségesek egy eladó számára a munkavégzéshez:
-
ügyfélszolgálati készségek
Az elsődleges feladat az ügyfelek kiszolgálása, ezért fontos, hogy az eladó barátságos, türelmes és segítőkész legyen. Képesnek kell lennie arra, hogy az ügyfelek kérdéseire és igényeire gyorsan és hatékonyan válaszoljon.
-
kommunikációs készség
Kommunikációs készségekkel kell rendelkezniük, hogy hatékonyan kommunikálhassanak az ügyfelekkel és a kollégáikkal. Képesnek kell lenniük megértetni magukat és segíteni az ügyfeleknek információkhoz jutni.
-
empátia
Fontos, hogy az eladók empátiával legyenek az ügyfelek iránt, és megértsék azok igényeit és elvárásait. Az empátia segít abban, hogy az ügyfelek elégedettek legyenek és jó vásárlási élményt kapjanak.
-
szervezőkészség
Hatékonyan kell kezelniük az időt és a feladatokat, különösen forgalmas időszakokban. Az ügyfelek kiszolgálása és a feladatok ellátása közötti egyensúly megtartása kulcsfontosságú.
-
alapvető számítógépes ismeretek
Sok üzlet használ kasszarendszereket és egyéb technológiai eszközöket. Az eladóknak ismerniük kell ezeket az eszközöket és képeseknek kell lenniük azok használatára.
-
stressz tűrés
Az eladók gyakran ki vannak téve stresszhelyzeteknek, különösen forgalmas időszakokban vagy akkor, amikor elégedetlen ügyfelekkel kell foglalkozniuk. Fontos, hogy nyugodtan tudjanak maradni és hatékonyan kezeljék a stresszt.
-
rugalmasság
Az eladóknak általában rugalmasnak kell lenniük a munkaidőt illetően, és készen kell állniuk olyan munkaidők elfogadására, amelyek tartalmazhatnak hétvégéket és ünnepeket.
gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket az eladó munkakörrel kapcsolatban:
-
mitől lehet valaki jó eladó?
A legjobb értékesítési munkatársak vidám és barátságos emberek. Nem veszik magukra, ha egy ügyfél panaszkodik, hanem mindent megtesznek azért, hogy megoldják a problémát. Nem feltétlenül szükséges előzetes tapasztalat, de segít, ha tud embereket kezelni. Jó, ha több feladatot is képes ellátni párhuzamosan és bírja az álló munkát.
-
mit csinál egy értékesítési munkatárs?
Az értékesítési munkatárs, vagy eladó olyan személy, aki segít a vevőknek az üzletben, megválaszolja kérdéseiket és segít, hogy megtalálják, amire szükségük van. Az eladó feladata barátságos, segítőkész módon kiszolgálni a vevőket. Nem csak az ügyfél egyszeri kiszolgálása a feladatuk, pozitív kapcsolatokat építenek, hogy az ügyfél visszatérjen az üzletbe. A legtöbb eladó felelős a területük tisztántartásáért és karbantartásáért is.
-
az eladói állás jó munka?
Az eladói munka jó pozíció, amely biztos munkahelyet kínál. A teljes munkaidős eladók heti 40 órát dolgoznak, bónuszokkal, betegszabadsággal és szabadságolási lehetőségekkel. Még akkor is, ha nem akar örökké eladó maradni, értékes készségeket szerezhet, amelyeket a karrierje során hasznosíthat.
-
hogyan jelentkezhetek eladó állásra?
Eladó állásra pályázni könnyű: készítse el Randstad-profilját, és válogasson állásajánlataink közül az Ön közelében. Bejelentkezést követően jelentkezzen egy kattintással az Önnek szimpatikus álláslehetőségre a weboldalunkon keresztül!