milyen építésvezetőként dolgozni?
Az építésvezetők a projekt kezdetétől a befejezésig felügyelik az építkezés folyamatát. A munkakör magában foglalja a más építési munkásokkal való együttműködést annak érdekében, hogy a projekt időben és a meghatározott költségkereten belül fejeződjön be. Rendszeres ellenőrzéseket végez a biztonsági problémák kiszűrésére és biztosítja, hogy az épület megfeleljen a szerkezeti terveknek.
Az építésvezetők felelősek egy teljes területért vagy egy nagyobb projekt részéért nagyobb vállalatoknál. Ha egy építési szakaszon dolgozik, a senior építésvezetőnek jelentést tesz, és együttműködik más építésvezetőkkel annak érdekében, hogy a munka zavartalanul folytatódjon.
mit csinál egy építésvezető?
Az építésvezető az építési munkák megkezdése előtt előkészíti a területet, építőmunkásokat toboroz és tervezi a munkabeosztást. Felügyeli a munkahelyi ideiglenes irodák telepítését. Az építkezés során figyelemmel kíséri az előrehaladást, felügyeli az anyagok szállítását és felhasználását, biztonsági ellenőrzéseket végez, és megoldja az építési területen felmerülő problémákat. Emellett informálja az ügyfeleket az építési projekt előrehaladásáról és biztosítja, hogy a vállalkozók megkapják az ügyfelek által esetlegesen kért projektmódosításokat.
Az építésvezetők az építőiparban dolgoznak, változatos projekteken, kereskedelmi, lakossági vagy ipari építési projekteken is dolgozhatnak.
tekintse meg a legújabb építőipari állásajánlatainkat.
megnézemépítésvezető átlagos fizetése
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt építésvezető.
szeretné tudni, mennyit keres egy építésvezető? nézze meg bérkalkulátorunkban!
bérkalkulátorhogyan kereshet többet építésvezetőként?
Az építésvezető fizetése a munkavégzés helyétől, a végzettségétől és felelősségi szintjétől függ. Ha nagyvárosokban dolgozik, akkor a keresete magasabb, mint a kisebb városokban dolgozó építésvezetőknek. A legtöbb munkáltató a megélhetési költségekhez igazítja a jövedelemcsomagot. A senior építésvezetők iránti nagy kereslet a nagyvárosokban szintén növeli a kereseti kilátásait.
Nagy építőipari vállalatnál dolgozva magasabb kompenzációs csomagra számíthat, mivel több erőforrás áll rendelkezésre, és többet tud fizetni, mint a kisebb vállalatok. Továbbá többet kereshet, ha többletfeladatokat vállal.
építésvezető munkakör típusai
Az építésvezetők attól függően, milyen építési projekteken dolgoznak, az alábbi területekre specializálódhatnak:
- Lakóépület építésvezető: felügyelik és ellenőrzik lakóépületek építését. Tervezik az építési folyamatot, beszerezik a nyersanyagokat és alkalmazzák az építőmunkásokat a projekthez. Biztosítják, hogy az építészeti terveket betartsák, és rendszeres biztonsági ellenőrzéseket végeznek.
- Kereskedelmi épület építésvezető: felügyelik az irodák és ipari területek építését. Az ő feladata a munkások irányítása és az ügyfél specifikációinak megfelelő projekt biztosítása. A kereskedelmi projektek nagy léptékűek, és lehet, hogy csak az egész projekt egy kis részéért felelős.
építésvezetőként dolgozni
Az építésvezetőként való munkavégzéshez kitartásra és kritikus gondolkodásra van szükség, hogy kezelje az építési területen felmerülő bármilyen problémát. Ismerje meg az építésvezetők napi tevékenységeit, munkaidejét és munkakilátásait.
-
építésvezető feladatai
Az építésvezető feladatkörébe általában az alábbiak tartoznak:
- Az építési munka felügyelete: gondoskodik az építési terület és az építési munka megfelelő irányításáról. Figyelemmel kíséri az építési projekt előrehaladását a napi munkatevékenységek és heti vagy havi mérföldkövek szervezésével. Az elért mérföldkövek alapján értékeli a csapat teljesítményét. Biztosítja továbbá, hogy az építési terület megfeleljen a biztonsági szabályoknak.
- Ügyfélkapcsolatok fenntartása: beszámol az ügyfélnek a projekt előrehaladásáról. Továbbítja a menetrend vagy költségvetés módosításait és biztosítja, hogy engedélyt kapjon a módosítások végrehajtásához az építési terveken. Közli a változásokat az építési csapattal. Az építő személyzet és a megrendelő közötti kapcsolatként fontos, hogy a projekt minden vonatkozásáról tájékozódjon a részletes jelentések elkészítése érdekében.
- Anyagok és eszközök kiválasztása: felelős a használt anyagok és eszközök beszerzéséért. Az ő feladata beszállítókat találni és biztosítani, hogy a szállított anyagok megfeleljenek a minőségi szabványoknak. A hatékony eszközök segítenek minimalizálni a projekt késedelmeit.
- Helyszíni ellenőrzések: az építkezéseknek be kell tartaniuk az építési előírásokat, hogy megfeleljenek a szükséges minőségi előírásoknak. Mint építésvezető, felelős a helyszíni biztonságért és az építési szabályok betartásáért. Rendszeres ellenőrzéseket végez annak érdekében, hogy az építőmunkások betartsák a szabályozási gyakorlatot.
-
munkakörnyezet
Az építésvezető az építési területen dolgozik. Néha adminisztratív feladatokat végez, ekkor irodai környezetben végzi a munkáját, azonban főként az építkezési területen dolgozik, szabadtéren. Minden időjárási körülmény között dolgozik, veszélyes helyeken is, ezért a balesetek elkerülése érdekében védőruházatot visel. A munkakörhöz hozzátartozik a magasban végzett munka is, különösen tetőfedés ellenőrzéskor. Míg egy projekt megkezdésekor minimális az utazás, a különböző projektek telephelyei között sokat utazhat.
-
kikkel dolgozik együtt egy építésvezető?
Az építésvezetők az építőiparban dolgoznak, ezért kollégái között lehetnek költségtervezők, műszaki előkészítők és vállalkozók. Építészekkel, épületgépészekkel, épületfelmérőkkel és más szakemberekkel is dolgozik, beleértve a projektmenedzsereket és a könyvelőket.
-
munkaidő beosztás
Az építésvezetők tipikus munkaideje heti 40 óra. Egész napját az építési területen tölti, amíg a csapat befejezi a munkát. Emellett néhány órát az irodában tölt, papírmunka elvégzésével. A legtöbb építésvezető teljes munkaidőben dolgozik, de rövidtávú szerződések és részmunkaidős munka is elérhető. Nem dolgozhat otthonról, mivel szorosan figyelemmel kíséri a projektek előrehaladását.
-
fejlődési lehetőségek
Egy építésvezető általában építőmunkásként vagy építésvezetői asszisztensként kezdi karrierjét. Tapasztalattal és további képesítésekkel az építőipar vezető pozícióiba léphet előre. Az építésvezetők általában projektmenedzser vagy építési menedzser pozícióiba kerülnek előléptetésre. Néhányan költségbecslésre specializálódnak, hogy műszaki előkészítővé válhassanak.
-
amiért érdemes építésvezető állást a Randstadon keresztül keresni
Több előnye is lehet, ha Randstad tanácsadó közreműködésével keres építésvezető állást:
- Egy a munkaerőpiac építőipai szektorát jól ismerő tanácsadó támogatja a kiválasztási folyamat során
- Àlláslehetőségek széles skáláját találja honlapunkon
- Aakár határozott akár határozatlan idejű állást keres, segítünk megtalálni azt az állást, ami Önhöz leginkább passzol.
szükséges tanulmányok és készségek
tanulmányok
Ahhoz, hogy építésvezetőként dolgozhasson, szükséges szakmai ismeretek elsajátítása is. Az alábbi képzések egyikét célszerű választani az induláshoz:
-
egyetemi diploma
Jó kiindulási alapot jelenthet egy egyetemi alapdiploma például építőmérnöki, építész területről. Az előrelépéshez a legtöbb esetben szükség van egyetemi végzettségre is.
-
szakmunkás képzés
Az építési műszaki ellenőr képzést elvégezve belépő szintű pozíciókat már betölthet a területen.
készségek
Az alábbi készségek szükségesek egy építésvezető számára a munkavégzéshez:
-
kommunikációs készség
Mint építésvezető, különböző építési szakemberekkel dolgozik, az általános munkásoktól és felmérőkön át a tervezőkig. Emellett a költségvetésekről és az ügyféllel történő építési tervekről is megbeszéléseket folytat, és a kommunikációs készségekre támaszkodik, hogy egyszerű nyelven magyarázza el a projekt részleteit. Ezért fontos hatékonyan kommunikálni annak érdekében, hogy az építési projekt a tervezett módon folytatódjon.
-
döntéshozó készség
Elsődleges szerepe az építési projekt időben és költségvetési kereten belül történő végrehajtása. Az építési folyamat számos döntést igényel, a legjobb anyagoktól az építési módszerekig. A jó döntéshozatali készség segít abban, hogy megfontolja egy döntés előnyeit és hátrányait, és meghatározza a legjobb tervet.
-
problémamegoldó készség
A problémamegoldó készség segít költséghatékony és innovatív megoldásokat találni a problémákra.
-
piaci tudatosság
Mint építésvezető, biztosítod, hogy az építési projekt megtartsa a költségvetést, így az iparági ismeretek és a piaci tudatosság fontosak, ez utóbbi segít abban, hogy kidolgozza a költségek csökkentésének és a projekt ütemezésének optimalizálási módjait.
gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket a építésvezető munkakörrel kapcsolatban:
-
mi az építésvezető szerepe?
Az építésvezető kapcsolatot tart az ügyfelekkel, riportol a projekt előrehaladásáról. Felügyeli az építőmunkásokat és a vállalkozókat annak érdekében, hogy a munka a meghatározott időkereteken belül haladjon. Továbbá felelős az építési anyagok beszerzéséért minden projekt fázisában, és figyeli az építési költségeket.
-
mi a különbség az építésvezető és a projektmenedzser között?
Az építésvezető fő felelőssége a projekt fizikai megvalósítására összpontosul, magában foglalja az építőmunkások és alvállalkozók gondos felügyeletét és koordinációját, a munkahelyi biztonság biztosítását, az anyagbeszerzést és a napi problémák kezelését az építési területen. A projektmenedzser szélesebb és stratégiaiabb szerepet tölt be, felelőssége kiterjed a projekt teljes körű irányítására. Ez magában foglalja a projekttervezést, költségvetés-készítést, státuszjelentések elkészítését, határidők követését és a projekt teljesítményének összehangolását az ügyfelek követelményeivel. Míg az építésvezető hatásköre elsősorban a fizikai építési területre korlátozódik, a projektmenedzser hatásköre kiterjed a projekt minden részletére, magasabb szintű stratégiai tervezést és széleskörű kommunikációt igényel különböző érdekelt felekkel. Összességében az építésvezető és a projektmenedzser kiegészítik egymást a projekt irányításában. Az együttműködésük kulcsfontosságú a sikeres építési projekt végrehajtásához.
-
milyen egy jó építésvezető?
Egy jó építésvezetőnek széleskörű ismeretekre van szüksége az építőiparról. Értelmezi az építészeti terveket és irányítja az építőcsapatot az építési szabályok betartása érdekében. Egy jó építésvezető figyel a részletekre és szorosan nyomon követ mindent. Jó vezetői készségek is segítenek abban, hogy motiválja az építőmunkásokat.
-
az építésvezető egy jó állás?
Az építésvezetőként végzett munka izgalmas karrierlehetőségeket kínál. Kiváló lehetőségei vannak a karrierfejlődésre. Emellett vonzó fizetést is keres.
-
hogyan jelentkezhetek építésvezető állásra?
Építésvezető állásra pályázni könnyű: készítse el Randstad-profilját, és válogasson állásajánlataink közül az Ön közelében. Bejelentkezést követően jelentkezzen egy kattintással az Önnek szimpatikus álláslehetőségre a weboldalunkon keresztül!