milyen épületfelmérőként dolgozni?
Az épületfelmérők szakmai tanácsot nyújtanak az új épületeket érintő építési kérdésekben, valamint a meglévő ingatlanok karbantartásában. Más, asztalhoz kötött felmérői munkakörökkel ellentétben napjai nagy részét az építési területeken tölti, és műszaki útmutatást nyújt az építőipari szakembereknek vagy ingatlantulajdonosoknak.
Az új épületek esetében az épületfelmérő felhívja a figyelmet a tervezési hibákra, amelyek akadályozhatják a ház funkcionalitását. Mivel figyelemmel kíséri az építési folyamatot, segíthet a teljesítmény javítására irányuló módszerek kidolgozásában.
Az építés előtt az épületfelmérők értékelik a terveket, és segítenek ügyfeleiknek, hogy a ház minden tervezett funkciójának megfeleljen. Például a terveket hozzáigazíthatja a speciális igényű emberekhez.
Emellett műszaki tanácsot kell nyújtania az építkezés környezeti hatásaira vonatkozóan is. Ez magában foglalja az energiahatékonyság javításának módjainak ajánlását és a fenntartható építési módszerek alkalmazását.
mit csinál egy épületfelmérő?
Mint épületfelmérő, segíti az ingatlantulajdonosokat abban, hogy ingatlanukat a legjobb állapotban tartsák az eladáshoz. Feladata magában foglalja a ház ellenőrzését is eladás előtt, hogy meghatározza az ingatlan állapotát. Amikor hibákat azonosít, javasolhat javításokat és átalakításokat az otthon piaci árának javítása érdekében. Az épületfelmérő segít tervezési engedélyek beszerzésében átalakításokhoz, és irányítja a kivitelező csapatot a műemlék épületek megőrzése érdekében.
Mint épületfelmérő, együtt dolgozik különböző építési szakemberekkel és ügyfelekkel a köz- és magánszférában. Néha segít szerződéskötésben és költségbecslésben is a kivitelező csapat számára.
tekintse meg a legújabb építőipari állásajánlatainkat.
megnézemépületfelmérő átlagos fizetése
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt épületfelmérő. Az alapfizetésen kívül az épületfelmérők egyéb juttatásokban is részesülhetnek, mint pédául egészségbiztosítás, vagy közlekedési juttatások. Ha esténként vagy hétvégén túlórázik, a keresete tartalmazza a túlóradíjat, kiemelkedő teljesítmény esetén pedig negyedéves, féléves vagy év végi bónuszokat.
szeretné tudni, mennyit keres egy épületfelmérő? nézze meg bérkalkulátorunkban!
bérkalkulátorhogyan kereshet többet épületfelmérőként?
Egy épületfelmérő fizetése függ a képzettségétől és tapasztalati szintjétől. Pályakezdőként kevés tapasztalattal és szükséges készséggel rendelkezik, ami hatással van a kompenzációs csomagra. A képesítései is meghatározzák a keresetet, a különböző szakmai képesítések birtokában valószínűleg többet kereshet.
A fizetését meghatározza a cég is, ahol dolgozik. Például a kis- és középvállalatok általában kevesebbet fizetnek, mint a multinacionális építőipari vagy ingatlanfejlesztő cégek.
A magánszektorban végzett munka több előnnyel jár, mint a közszférában, beleértve a magasabb fizetéseket és a többszörös juttatásokat. Ha a fizetése az általa vállalt projekteken alapul, akkor többet fog keresni, ha nagyobb projekteken dolgozik.
épületfelmérő munkakör típusai
Az épületfelmérők attól függően, milyen típusú épületeken dolgoznak, az alábbi területekre szakosodhatnak:
- Középület-felmérő:naz önkormányzatnál történő munkavégzés során gondoskodik arról, hogy a középületek megfeleljenek az építési jogszabályokban előírt követelményeknek. Például biztosítania kell, hogy az épületek kerekesszékkel is megközelíthetők legyenek, és ne sértsék a biztonsági előírásokat. Emellett gondoskodik a kormányzati tulajdonú műemlék épületek karbantartásáról.
- Magánépület-felmérő: segíthet ingatlantulajdonosoknak a karbantartásban és javításokban, amelyek tervezési engedélyeket igényelnek lakóingatlanokon. Értékeli a terveket annak érdekében, hogy biztosítsa, hogy azok minden funkcionalitási követelménynek megfeleljenek.
épületfelmérőként dolgozni
Ha érdekesnek találja a munkát az építőiparban, ismerje meg jobban az épületfermérő munkáját, hogyan alakul a munkaidő, mik a főbb feladatai ebben a munkakörben.
-
épületfelmérő feladatai
Az épületfelmérő munkakör számos feladatot foglal magában:
- Épület állapotfelmérés: kulcsfontosságú, hogy biztosítsa az épületek biztonságosságát. Belső és szerkezeti ellenőrzéseket végez, ideértve az elektromos és vízvezetékkel kapcsolatos munkákat is, hogy meghatározza, hogy az épület megfelel-e az előírt biztonsági szabványoknak.
- Az épületek energiahatékonyságának biztosítása: feladata, hogy megbizonyosodjon róla, hogy az építési projektek vagy lakóingatlanok megfelelnek az előírt energiahatékonysági szabványoknak. Emellett javasolhat fenntartható építési módszereket a környezet védelme érdekében.
- Megfelelő papírmunka beszerzése építési projektekhez: Az ügyfelek az épületfelmérőkre számítanak az összes szükséges építési dokumentáció beszerzésében. Ez azt jelenti, hogy segítenie kell a tervezési engedélyek, karbantartási megállapodások és bontási engedélyek megszerzésében.
- Kisebb átalakítások tervezése és felügyelete: felelős lehet átépítési vagy bontási projektekért. Kisebb projektek esetén, amelyekhez nem szükséges építész, az épületfelmérő képességeit használhatja a tervek készítésére és a munka felügyeletére.
-
munkakörnyezet
Épületfelmérőként az Ön munkája az irodában vagy az építési helyszínen történik. Amikor építési terveket készít, terveket tekint át vagy ingatlankeresést végez, dolgozhat az irodában. Itt konzultációkat és ügyféltalálkozókat is tart.
Bár az irodai munka fontos része a mindennapjainak, a napjai nagy részét szabadban tölti. Átalakítás vagy felújítás előtt otthonokba látogat el konzultációra vagy ellenőrzésre. Az épületfelmérők az építkezéseken is dolgoznak, hogy áttekintsék a szerkezeteket, és módszereket javasoljanak az épületek funkcionalitásának javítására. Amikor az építési területen dolgozik, fontos a fejvédő és egyéb védőruházat viselése.
-
kikkel dolgozik együtt egy épületfelmérő?
Szakterülettől függ, hogy kikkel dolgozik együtt egy épületfelmérő. Munkatársai lehetnek műszaki előkészítők, építésvezetők és menedzserek. Emellett szorosan együttműködik projektmenedzserekkel és építészekkel, valamint más szakemberekkel, akik között lehetnek építőmérnökök, ingatlanügynökök és ingatlan értékbecslők is.
-
munkaidő beosztás
Épületfelmérőként lehet teljes munkaidőben vagy részmunkaidőben is dolgozni. Teljes munkaidőben az irodai normál munkaidőben dolgoznak, reggel 9-től délután 5-ig. Mivel akkor kell találkoznia az ügyfelekkel, amikor ők is elérhetőek, ez azt jelenti, hogy hétvégén is dolgozhat, amikor az ügyfelek ráérnek.
Valószínű, hogy heti 40 óránál többet dolgozik, hacsak nem részmunkaidős állásról van szó. Az épületfelmérők számára gyakoriak a szabadúszó munkák és a határozott idejű szerződések is. A munkája sok utazást is magában foglal, ideértve a vállalkozókkal és ügyfelekkel való találkozást is, akár városon kívül.
-
fejlődési lehetőségek
Az épületfelmérő karrierjének előrehaladása a szakterületétől is függ, legyen az ingatlan, lakóhézépítés, állami vagy magáncég. A vezető beosztás megszerzése előtt mozoghat a különböző kormányzati intézmények között állami pozíciókban. A vállalati környezet általában strukturált karrier-előrelépést biztosít a belépő szintű pozícióktól a vezetői szerepekig.
Egyes épületfelmérők az építőiparra szakosodtak, és más szerepköröket is betöltenek, például projekt- vagy építésvezetőként.
-
amiért érdemes épületfelmérő állást a Randstadon keresztül keresni
Több előnye is lehet, ha Randstad tanácsadó közreműködésével keres épületfelmérő állást:
- Egy a munkaerőpiac építőipari szektorát jól ismerő tanácsadó támogatja a kiválasztási folyamat során
- Àlláslehetőségek széles skáláját találja honlapunkon
- Aakár határozott akár határozatlan idejű állást keres, segítünk megtalálni azt az állást, ami Önhöz leginkább passzol.
szükséges tanulmányok és készségek
tanulmányok
Ahhoz, hogy épületfelmérőként dolgozhasson, szükséges szakmai ismeretek elsajátítása is. Az alábbi képzések egyikét célszerű választani az induláshoz:
-
egyetemi képzés
Az induláshoz jó alapot adhat bármelyik releváns szakirány: az építész, az építőmérnöki, az épületgépészeti és a földmérési szakok közül. A továbblépéshez hasznos lehet a mester fokozat megszerzése is.
készségek
Az alábbi készségek szükségesek egy épületfelmérő számára a munkavégzéshez:
-
kritikus gondolkodás
Épületfelmérőként a feladata, hogy azonosítsa a lehetséges problémákat az épület szerkezetéből vagy kialakításából kifolyólag. Kritikus gondolkodási készségekre van szüksége az épülettervek elemzéséhez, a szerkezet értékeléséhez és a funkcionalitás javításának módjainak megtalálásához.
-
szociális készségek
Különféle emberekkel fog kommunikálni, az ügyfelektől az építőipari szakemberekig és más felmérőkig, ezért baráti és pozitív szakmai kapcsolatok kiépítéséhez jó szociális készségekre van szükség. A kommunikációs készségek a jogszabályi kérdések rendezésében és az épület különböző jellemzőinek világos magyarázatában is segítenek.
-
számítógépes ismeretek
Az épületfelmérő munkája magában foglalja az épület tervek és elrendezések elkészítését számítógépes tervezőprogramok segítségével. A számítógépes ismeretek jól jönnek a tervek vagy a szerződések elkészítésekor.
-
vezetői készségek
Az épületfelmérők felügyeleti szerepet töltenek be, amely magában foglalja az építő- vagy felújító személyzet irányítását a feladatok elvégzéséhez. A vezetői készségek birtokában inspirálhatja és motiválhatja csapatait, hogy eredményesek legyenek.
gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket az épületfelmérő munkakörrel kapcsolatban:
-
mit csinál egy épületfelmérő?
Az épületfelmérő gondoskodik arról, hogy az építkezés vagy az átalakítás során betartsák az építési előírásokat. Ellenőrzéseket végez, és javasolja a szükséges javításokat és karbantartásokat.
-
miért van szükség épületfelmérőre?
Egy nagyobb átalakítás előtt szükség van egy épületfelmérőre, aki segít felmérni a jelenlegi állapotokat és beszerzi a szükséges engedélyeket az átalakításhoz.
-
érdemes épületfermérőt alkalmazni?
Igen. Az épületfelmérő segít azonosítani az elvégzendő karbantartási és javítási munkákat. Egyúttal biztosítja, hogy az építkezés kezdetére naprakész legyen minden dokumentum az egészségügyi és biztonsági előírásokkal kapcsolatban.
-
milyen egy épületfelmérő fizetése?
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt épületfelmérő.
-
hogyan jelentkezhetek épületfelmérő állásra?
Épületfelmérő állásra pályázni könnyű: készítse el Randstad-profilját, és válogasson állásajánlataink közül az Ön közelében. Bejelentkezést követően jelentkezzen egy kattintással az Önnek szimpatikus álláslehetőségre a weboldalunkon keresztül!