milyen full stack fejlesztőként dolgozni?
A full stack fejlesztő a weboldalak és webes alkalmazások teljes fejlesztési folyamatán dolgozik, a kijelzőn megjelenő, front-end, valamint a weboldal működését biztosító back-end részen egyaránt. Mivel tevékenysége a webfejlesztés mindkét területére kiterjed, ismernie kell mind a back-end, mind a front-end oldalon használt programozási nyelveket.
mit csinál egy full stack fejlesztő?
Az alkalmazások felhasználói felületét is kezelő full stack fejlesztőként feladata a weboldalak és alkalmazások megjelenésének kialakítása a felhasználói élmény javítása érdekében. A full stack fejlesztő hozza létre az elrendezést a design alapján és biztosítja, hogy az minden eszközön maradéktalanul jelenjen meg és optimális sebességgel töltsön be, a weboldal vagy az alkalmazás használhatóságának érdekében.
A munkakör része a front-end kialakítása mellett a back-end létrehozása is, amely funkciók lehetővé teszik a weboldal vagy az alkalmazás működését. Ő írja az adatbázisokkal, szerverekkel és alkalmazásprogramozási felületekkel kommunikáló kódot is, ezért tudnia kell kódolni a back-end programozási nyelveken is és kezelni az adatbázisokat.
A legtöbb vállalat full stack fejlesztőkre támaszkodik a webhely front-end és back-end oldalát érintő hibák észlelésében. Sokoldalúsága döntő fontosságú az új technológiák webfejlesztésbe való beépítésében, mivel rámutathat az alkalmazás technikai oldalára és annak elrendezésére gyakorolt hatásra is.
tekintse meg legújabb IT állásajánlatainkat
megnézem
full stack fejlesztő átlagos fizetése
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt full stack fejlesztő.
Az alapfizetésen kívül a full stack fejlesztők különféle pénzbeli és nem pénzbeli juttatásokat is kaphatnak, például egészségbiztosítást, túlóradíjat, vagy extra fizetett szabadságot. Egyes vállalatok év végén bónuszokat és egyéb ösztönzőket is fizetnek.
Szeretné tudni, mennyit keres egy full stack fejlesztő? nézze meg bérkalkulátorunkban!
bérkalkulátormilyen tényezők befolyásolják egy full stack fejlesztő fizetését?
Egy full stack fejlesztő fizetése elsősorban az éppen futó projekttől és szakértelmétől függ. Bár nincs szükség formális képzésre ahhoz, hogy jó full stack fejlesztő lehessen valaki, a különböző programozási nyelvek ismerete bővíti a lehetőségeket és a kompenzációs csomagot. Ezen kívül a szakmai tapasztalat és a hivatalos iskolai végzettség megszerzése szintén emeli a fizetési sávot.
A cég mérete is befolyásolja a kereseti lehetőségeket. Egy kisebb vállalkozás esetén egy egyszerűbb weboldal létrehozása kevesebb munkát igényel, értelemszerűen alacsonyabb fizetéssel. A nagyvállalatok különféle funkciókat is építenek be weboldalaikba; ezért az ezzel járó munka jóval összetettebb, és hajlandóak is többet fizetni az elvégzett munkáért. Előfordul azonban, hogy egy kisebb cég is kínálhat átlag feletti fizetést, ha a feladat egy komplex rendszer fejlesztése.
full stack fejlesztő munkakör típusai
Full stack fejlesztőként a következő típusú webfejlesztési területekre is szakosodhat:
- front-end fejlesztő: a front-end tervezésért felelős full stack fejlesztőként a weboldal vagy alkalmazás megjelenésén és a felhasználói élményen dolgozhat. Mivel a hangsúly a felhasználói felületeken van, kreativitását is használhatja a megjelenés és a funkcionalitás fokozására. Ugyancsak elengedhetetlen a weboldal minden eszközre való optimalizálása és sebességének optimalizálása.
- back-end fejlesztő: feladata a webhelyet futtató és a front-end funkcionalitást lehetővé tevő kód létrehozása. Ezenkívül összekapcsolja a webhelyet az adatbázisokkal, hogy biztosítsa a megfelelő adatáramlást és a kérések pontos feldolgozását.
- WordPress-fejlesztő: a WordPress platformokra szakosodott full-stack fejlesztő segíthet az ügyfeleknek egyedi blogok létrehozásában a platform különböző témáinak beépítésével és funkcióinak bővítésével.
full stack fejlesztőként dolgozni
Ha szereti a kódolást, élvezni fogja a full stack fejlesztői munkát. Nézzük, mik a full stack fejlesztő feladatai, kikkel dolgozik együtt és milyen a munkakörnyezete.
-
full stack fejlesztő feladatai
Míg a felelősségi körök munkáltatónként és projektenként eltérőek lehetnek, általában az alábbiak a feladatai egy full stack fejlesztőnek:
- weboldalak és alkalmazások fejlesztése: full stack fejlesztőként a csapat többi tagjával együtt ötletel egy webhely vagy alkalmazás funkcióiról. Ha megvan, hogy az alkalmazásnak hogyan kell kinéznie és működnie, elkezdheti a kódolást. Az ő feladata a rendszer logikájának megtervezése, valamint a webhely fejlesztéséhez szükséges mögöttes architektúra és keretrendszer felépítése is.
- új funkciók beépítése a weboldalakba: a full stack fejlesztő feladata, hogy új funkciókat integráljon a webhelyek funkcionalitásának javítása érdekében. Monitorozza a felhasználói felületet is, folyamatosan optimalizálja a sebességet és javítja a felhasználói élményt.
- funkcionális adatbázisok és szerverek fejlesztése: minden alkalmazásnak vagy weboldalnak szüksége van adatbázisokra és szerverre az adatok feldolgozásához és tárolásához. Full stack fejlesztőként funkcionális adatbázisokat és egyéb eszközöket épít be, amelyek javítják a webhely interakcióját és a webhely funkcionalitását.
- lépést tartani a technológiával: full stack fejlesztőként folyamatosan lépést kell tartania az új technológiákkal, hogy az alkalmazások háttere és felhasználói felülete kiszolgálja a felhasználók igényeit. Rendszeresen tesztelnie kell a webhelyeket, hogy biztosítsa a platformok közötti kompatibilitást és fenntartsa a reszponzív kialakítást.
- technológiai újítások és új funkciók kommunikálása a döntéshozók felé: fontos felismerni, hogy mikor szükséges a munkáltató webhelyének az üzleti igények összehangolása. Feladata, hogy javaslatot tegyen, és folyamatosan tájékoztassa a vezetőséget a biztonság javításának és a webhely teljesítménynövelésének lehetőségeiről.
-
munkakörnyezet
Egy full stack fejlesztő ideje nagy részét számítógépekkel körülvéve tölti irodában, vagy home office-ban. A munka alapvetően nem jár utazással, kivéve, ha részt vesz egy konferencián vagy egy workshopon. Ha technológiai tanácsadó cégnél dolgozik, szükséges lehet ügyfelekkel találkoznia, hogy egyeztessenek a weboldalakhoz tartozó funkciókról és igényekről.
-
kikkel dolgozik együtt egy full stack fejlesztő?
Munkahelytől függően általában szoftvermérnökökkel, back-end és front-end fejlesztőkkel dolgozik együtt közvetlenül. A csapat tagjai lehetnek még mobilfejlesztők, tesztelők és webfejlesztők, ux designerek, felhőmérnökök, valamint más szakemberek, akik között lehetnek projektmenedzserek, programozók és egyéb informatikai szakemberek is.
-
munkaidő beosztás
Egy full stack fejlesztő általában teljes munkaidőben, heti 40 órás munkarendben, irodai időben 9 és 17 óra között, vagy rugalmas időbeosztással dolgozik. Előfordulhat, hogy túlórázni, esetleg hétvégén is dolgozni kell egy adott projekt befejezése miatt. Részmunkaidős állások is rendelkezésre állnak, vagy szabadúszóként is dolgozhat, akár projekt alapon is.
-
fejlődési lehetőségek
A full stack fejlesztők többrétű tudással rendelkeznek a webfejlesztés területén, ami jelentősen javítja karrier lehetőségeiket. Amellett, hogy front-end vagy back-end fejlesztőként szakosodik, fejlesztheti készségeit, hogy előrehaladjon a karrierjében: további képesítésekkel lehet szoftvermérnök, vagy vezető fejlesztő is. Mivel a webfejlesztés mindkét területén jártas, lehetősége lehet arra is, hogy különböző szoftverfejlesztési projektek projektvezetője legyen. Alternatíva lehet más informatikai területekre való váltás, például rendszerelemzésre vagy IT-adminisztrációra. Megszerzett szakmai tudását akár tanácsadóként vagy oktatóként is kamatoztathatja.
-
amiért érdemes full stack fejlesztő állást a Randstadon keresztül keresni.
Több előnye is lehet, ha Randstad tanácsadó közreműködésével keres full stack fejlesztő állást:
- egy a munkaerőpiac IT szektorát jól ismerő tanácsadó támogatja a kiválasztási folyamat során
- álláslehetőségek széles skáláját találja honlapunkon
- akár határozott akár határozatlan idejű állást keres, segítünk megtalálni azt az állást, ami Önhöz leginkább passzol.
szükséges tanulmányok és készségek
tanulmányok
Néhány lehetséges út a full stack fejlesztővé váláshoz:
-
egyetemi kurzus, felsőfokú szakképzés
Első lépésként alapképzést szerezhet mérnök-informatikus szakon, ahonnan lehetőség van különféle specializációkra szakosodni, mint például a szoftverfejlesztés, az alkalmazásfejlesztés vagy a szoftvertervezés. Felsőfokú szakképzés keretében webdesign és webfejlesztés vagy más kapcsolódó területeken érdemes elindulni.
-
gyakornoki lehetőség
Ha jó programozó, és rendelkezik alapvető kódolási készségekkel, csatlakozhat egy gyakornoki képzéshez is karrierje elindításához.
-
bootcamp
Akár korábbi programozói tapasztalat nélkül is belevághatunk ezekbe a speciális, gyakorlat orientált intenzív képzésekbe, ahol elsajátíthatjuk a különböző programnyelveket. Sok esetben piaci szereplőkkel együttműködve zajlik a képzés, így akár azonnal el is helyezkedhetünk a program végén junior programozóként.
készségek
A következő készségekre lesz szüksége ahhoz, hogy full stack fejlesztői karrierjét elindítsa és fejlessze:
-
programozási ismeretek
Egy full stack fejlesztőnek kivételes kódolási ismeretekre van szüksége a weboldalak keretrendszerének fejlesztéséhez és különféle funkciók beépítéséhez. Fontos például, hogy ismerje a felhasználói felületek létrehozásához használt HTML leírónyelvet, ami meghatározza, hogyan lehet egy weboldalt megjeleníteni.
-
web architektúra
Full stack fejlesztőként a web architektúra szakértőjének kell lennie, és meg kell értenie a kódszerkezetet, hogy segítsen felépíteni egy olyan szerveroldalt, amely megfelel a felhasználók igényeinek. A web architektúrával kapcsolatos ismeretekkel szétválaszthatja fájljait és számítási feladatokat hajthat végre.
-
precizitás
Fejlesztőként létfontosságú, hogy kellő figyelmet fordítson a létrehozandó kódra. Ez biztosítja, hogy működőképes alkalmazást és weboldalt hozzon létre és így időt takaríthat meg a hibák elkerülésével.
-
kreatív gondolkodás
Részben front-end fejlesztőként vizuálisan is megfelelő webhelyet kell terveznie, amihez funkcionalitás is társul. A kreativitás segít olyan reszponzív weboldal kialakításában, amelyet a felhasználók örömmel fognak használni minden eszközön.
-
problémamegoldó készség
Full stack fejlesztőként gyakran akadályokkal és kihívásokkal kell szembenéznie. A kódolás során felmerülő problémák megoldásához és a hatékony munkához jó problémamegoldó készségekre van szüksége.
gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket a full stack fejlesztő munkakörrel kapcsolatban:
-
a full stack fejlesztő egy jó állás?
Full stack fejlesztőnek lenni ígéretes karrier, mivel a szerepkör nagyobb rálátást ad a webfejlesztési folyamatra. Ez egy izgalmas karrier lehet érdekes kilátásokkal azoknak, akik örömüket lelik a kódolásban.
-
miben jelent kihívást a full stack fejlesztői munkakör?
A full stack fejlesztői állás kihívást jelenthet abban, hogy a weboldalt vagy webes alkalmazást sokszor egyedül fejleszti a nulláról. Mind a back-end, mind a front-end oldalon használt programozási nyelveket alaposan kell ismerje, hogy napi feladatait el tudja látni.
-
hogyan pályázhatok full stack fejlesztő állásra?
Full stack fejlesztő állásra pályázni könnyű: készítse el Randstad-profilját, és válogasson állásajánlataink közül az Ön közelében. Bejelentkezést követően jelentkezzen egy kattintással az Önnek szimpatikus álláslehetőségre a weboldalunkon keresztül!