milyen recruiterként dolgozni?
Mint recruiter, együttműködik a menedzserekkel és azonosítja a jövőbeli toborzási igényeket. Munkavállalói ajánlásokat, közösségi médiát és internetes kereséseket használ jelöltek bevonzására. Az HR (emberi erőforrások) területen megszerzett tanulmányi háttere vagy tapasztalata ideálissá teszi a jelöltek értékelésére, szűrésére és interjúztatására.
mit csinál egy recruiter?
A recruiter bevonzza és megnyeri a legjobb tehetségeket a vállalatának. Segít a szervezetnek erős tehetség bázist kiépíteni. Ehhez toborzási stratégiákat készít, majd dolgozik azok megvalósításán. Frissítenie kell a munkaköri leírásokat és előírásokat, amint azok változnak. A munkakörelemzést, amit végez, felhasználják a munkaköri követelmények és célok meghatározásához.
Előkészíti a toborzási anyagokat, online felületeket, adatbázisokat, álláshirdetéseket és főiskolai eseményeket használ új jelöltek felkutatásához. Szűri és interjúztatja ezeket a jelölteket, kiszűri azokat, akik nem felelnek meg a munkakörnek, és azonosítja a legjobb tehetségeket a szervezet számára.
A feladatai azonban túlmutatnak az új tehetségek vonzásán. Kiemelt szerepet játszik a szervezet beilleszkedési és integrációs folyamatában is. A HR szakemberekkel való munkája javítja a toborzási gyakorlatokat, toborzási riportjaira és statisztikáira és elemzési dokumentumaira támaszkodnak.
Közvetítőként működik a potenciális jelöltek és a vállalat között, célja a kapcsolatok építése a kiválasztási folyamat során, népszerűsíti a vállalatot, mint a munkavégzés lehető legjobb helyét.
tekintse meg a legújabb HR állásajánlatainkat.
megnézem
recruiter átlagos fizetése
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt recruiter.
szeretné tudni, mennyit keres egy recruiter? nézze meg bérkalkulátorunkban!
bérkalkulátorhogyan kereshet többet recruiterként?
A fizetést nagyban befolyásolja a munkakör terjedelme, hogy milyen további felelősségekkel jár, illetve a megszerzett tapasztalat és az ismeretségi kör, ami nagyban befolyásolja az elhelyezések számát is. Sok helyen teljesítmény alapú a bérezés, így értelemszerűen az elhelyezések száma növelheti az alapfizetést.
Sok kezdő toborzó elsősorban jelöltek felkutatásával és első körös telefonos kapcsolatfelvétellel foglalkozik. A toborzók, akik kevesebb szakembert fellelhető területen dolgoznak, magasabb fizetésre számíthatnak. Például, ha IT területet támogatva toboroz, a kompenzációs csomagja magasabb, mint egy kiskereskedelmi vállalatnál dolgozó toborzónak. Általában a magas fizetésű iparágak, mint például a pénzügy, magasabb fizetéseket kínálnak a toborzóknak.
recruiter munkakör típusai
A recruiteri munka az alábbi területekre specializálódhat:
- Vállalati recruiter: egy nagy vállalaton belül dolgozik, teljes munkaidős fizetésért. A feladata, hogy forrásokat találjon és szűrje a jelölteket, akik megfelelnek a vállalaton belüli álláshirdetéseknek. A vállalati toborzók kézzelfoghatóbbak más toborzó típusokhoz képest, mivel a vállalatnak dolgoznak.
- Kontingens recruiter: vagy sikerdíjas toborzó, akkor kap fizetést, amikor megtalálja a megfelelő jelöltet az ügyfeleiknek. Közvetítőként működnek a vállalat és az ügyfél között. Az ügyfelek skálája a nagyvállalatoktól kisvállalatokig mozoghat.
- outplacement recruiter: olyan alkalmazottaknak segít, akiket elbocsátottak a munkahelyükről. A vállalatok azért alkalmazzák, hogy a korábbi alkalmazottakat segítse az új pozíciókba való átmenetük során.
- munkaerő közvetítő/ügynökségi recruiter: munkavállalókat toboroz egy munkaerő közvetítő cégnél, ami közvetítőként működik a vállalat és a munkavállalók között.
recruiterként dolgozni
A recruiter munkája során segít az embereknek felkészülni az állásinterjúkra, megmutatja nekik, hogyan készítsenek jó önéletrajzot és motivációs levelet, és hasznos tippeket ad, hogyan viselkedjenek az interjún. Az ügyfelekkel interjúkat készít, és eligazítja őket a munkajogban és az általános iparági ismeretekben.
-
recruiter feladatai
Egy recruiter feladata, hogy segítse a vállalkozásokat vagy szervezeteket a megfelelő emberek megtalálásában az állások betöltéséhez. Önéletrajzokat néz át, hogy megtalálja a megfelelő képességekkel rendelkező jelölteket az állásra és aktívan kutat jelöltek után. Átnézi azok munkatapasztalatát, és beszélget velük, hogy lássa, alkalmasak-e az állásra. Segíti őket az állásinterjúkra való felkészülésben, és egyeztet velük a fizetési igényükről, mielőtt megkapnák az állást.
Dolgozhat egy munkaerő-közvetítő ügynökségnél, vagy ügyfél oldalon is, közvetlenül egy adott szervezetet képviselve. Díjazást kap jutalék vagy előleg formájában. Az emberek hozzá fordulnak álláshirdetésekkel kapcsolatban, vagy ő keresi fel őket a lehetőséggel.
Annak érdekében, hogy sikeres toborzó lehessen, naprakésznek kell lennie a munkavégzés szabályaival kapcsolatban, és sokat kell tudnia a különböző iparágakról és a munkaerőpiacról.
Recruiterként dolgozni nem mindig kiszámítható. Egyes napokon egymás után interjúkat folytat, más napokon pedig ügyfeleit látogatja meg. De van, hogy a jelöltek kutatásával és szűrésével tölt napokat. A környezet tehát dinamikus, hiszen bármikor új állások jöhetnek új igényekkel.
-
munkakörnyezet
Toborzóként különböző helyeken dolgozhat. Néhány napot az irodában tölt, ahol kutat és beszél jelöltekkel vagy ügyfelekkel. Más napokon állásbörzékre és különböző vállalatokhoz látogat, hogy új jelölteket keressen, interjúkat készítsen, vagy egyeztessen új vagy régi ügyfelekkel. Ha állásbörzékre megy, általában nagy helyiségekben dolgozik, mint például konferenciaközpontok vagy egyetemi kampuszok. Amikor vállalatokkal vagy jelöltekkel találkozik, általában irodában dolgozik.
A recruiterek részben vagy teljes egészében otthonról is dolgozhatnak, mivel manapság a toborzás nagyrészt online zajlik. Az álláskeresők az információikat közösségi média platformokon és álláshirdető oldalakon teszik közzé. Ezeket az adatbázisokat böngészik, hogy megtalálják azokat a jelölteket, akik megfelelnek az ügyfelek igényeinek. A jelöltekkel telefonon, vagy online kommunikálnak.
-
kikkel dolgozik együtt egy recruiter?
A recruiter munkatársai között szerepelnek a hiring manager-ek, HR szakemberek, üzleti tulajdonosok vagy vezetők, HR asszisztensek, munkaerő kölcsönző cégek kapcsolattartói, oktatási intézmények képviselői, és jogi szakértők. A konkrét kollégák, akikkel egy toborzó együttműködik, függ a szervezet méretétől, struktúrájától és a toborzási szerep jellegétől. A hatékony kommunikáció és együttműködés ezekkel a partnerekkel elengedhetetlen a sikeres toborzási tevékenységhez.
-
munkaidő beosztás
Egy toborzó heti 40 órát dolgozik teljes munkaidőben. A toborzók munkaidejük jelentős részét hívásokkal töltik. Gyakran szükség lehet multitaskingra és túlórázásra is, hogy befejezze heti feladatait. Toborzóként részmunkaidős munkára is van lehetőség. A munkaidőt szükséges az ügyfél és a lehetséges jelöltek igényeihez igazítani.
-
fejlődési lehetőségek
A recruiterek sokoldalú készségekkel rendelkeznek, amelyek számos karrier útvonalat kínálnak a toborzási területen belül és azon túl is. Tapasztalt toborzók vezetői szerepekbe léphetnek, mint például a toborzási vezető vagy a talent acquisition partner, ahol a toborzási stratégiákat irányítják és toborzócsapatokat vezetnek. Egy másik lehetőség a szélesebb körű emberi erőforrások (HR) szerepek felé való áttérés HR generalistaként, ahol különféle HR-funkciókat kezelnek, beleértve az alkalmazotti kapcsolatokat, a képzést, juttatásokat és a szabályozást.
Azok számára, akik szakosodni szeretnének, szakterületi HR pozíciókra is válthatnak, például employee relation specialist vagy compensation and benefit expert munkakörökre, amelyek csak az adott területre koncentrálnak. A jó kapcsolatteremtő és kommunikációs készségekkel rendelkező toborzók karriertanácsadással vagy tréninggel foglalkozhatnak, segítve az embereket az álláskeresésben, önéletrajzok készítésében, interjúkra való felkészülésben és a karrierfejlesztésben. Néhányan független tanácsadóként is elindulhatnak, vállalkozásoknak nyújtva tanácsadást a toborzási folyamatok vagy munkáltatói márkaépítés területén.
-
amiért érdemes recruiter állást a Randstadon keresztül keresni.
Több előnye is lehet, ha Randstad tanácsadó közreműködésével keres recruiter állást:
- egy a munkaerőpiac HR szektorát jól ismerő tanácsadó támogatja a kiválasztási folyamat során
- álláslehetőségek széles skáláját találja honlapunkon
- akár határozott akár határozatlan idejű állást keres, segítünk megtalálni azt az állást, ami Önhöz leginkább passzol.
csatlakozzon a Randstad csapatához recruiterként!
Kipróbálná magát recruiterként egy nemzetközi háttérrel rendelkező munkaerőközvetítőnél? Nézze meg aktuális lehetőségeinket.
megnézemszükséges tanulmányok és készségek
tanulmányok
Ahhoz, hogy recruiterként dolgozhasson, szükséges szakmai ismeretek elsajátítása is. Az alábbi képzések egyikét célszerű választani az induláshoz:
-
alapdiploma
Sok munkáltató előnyben részesíti a diplomával rendelkező jelölteket, a humán erőforrások, pszichológia, üzleti adminisztráció vagy egy kapcsolódó területen szerzett diploma lehet különösen releváns. Ezek a képzések megfelelő alapot nyújtanak olyan területeken, mint a szervezeti viselkedés, a kommunikáció és az üzleti menedzsment.
-
ipari ismeretek
Attól függően, hogy mely iparágban kíván toborozni, az iparági ismeretek vagy ilyen irányú diploma értékes lehet. Ez utóbbi különösen értékes az informatika, a mérnöki, az egészségügy vagy a pénzügy területén, ahol az iparági specifikus készségek és képesítések, valamint a szakmai ismeret nagy szerepet játszanak.
-
mesterdiploma (opcionális)
Néhány magasabb vagy szakosodott toborzási munkakör, például a vezetői keresés vagy a talent acquisition manager esetében előnyös lehet a mesterdiploma megszerzése humán erőforrásokból, üzleti adminisztrációból vagy egy kapcsolódó területről. Azonban egy mesterdiploma általában nem szigorú követelmény a legtöbb toborzási pozícióban.
-
folyamatos tanulás
A toborzási terület dinamikus, ezért fontos a legújabb trendek és jogi változások naprakész ismerete. Fontolja meg HR és toborzás témájú konferenciák, szemináriumok vagy webináriumok látogatását a készségei és tudása folyamatos fejlesztése érdekében.
-
nyelvismeret
A globalizált munkaerőpiacon való versenyben az angol vagy más idegen nyelvek ismerete előnyt jelenthet, különösen, ha multinacionális vállalatoknak toboroz, vagy nemzetközi jelöltekkel dolgozik.
készségek
Az alábbi készségek szükségesek egy recruiter számára a munkavégzéshez:
-
precizitás
Egy kis jelölt körrel dolgozik egyszerre, emlékeznie kell a részletekre. Ide tartozik azoknak az embereknek az azonosítása, akikkel beszélt, munkahelyváltási preferenciáik és jelenlegi pozíciójuk.
-
marketing ismeretek
Sikere attól függ, hogy ki tud-e emelkedni, és gyorsan megtalálja-e a tehetséget. Hogy értékesítse a pozíciót, el is kell tudnia adni.
-
kommunikációs készségek
Összekapcsolja a jelöltet és a céget, ezért a jó kommunikációs készség elengedhetetlen. Az általa keltett benyomás vonzhat vagy eltántoríthat a jelölteket a jelentkezéstől.
-
kapcsolatteremtő készség
A jó kapcsolatok építése kulcsfontosságú. Kapcsolatokat épít a jelöltek és a cég között. Mindkét fél érdekében munkálkodik, pozitív jelölt élményeket teremtve.
-
multitasking készség
A párhuzamos feladatvégzés a munka része, szűri a jelentkezőket, interjúkat tart, háttérkutatásokat végez és konzultál a jelenlegi munkaadókkal. Minél jobban boldogul több feladattal egyszerre, és minél jobban teljesít bennük, annál jobban fog teljesíteni ebben a munkakörben.
-
magabiztosság
Másokat alkalmaz olyan szerepkörben, amelyhez nincs munkatapasztalata. Magabiztossága a saját képességeiben lehetővé teszi, hogy megtalálja a legjobb személyt a pozícióhoz.
gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket az ipari mérnök munkakörrel kapcsolatban:
-
mi az az e-recruitment?
Az internet és a technológia használata az emberek keresésére és felvételére. Az e-recruitment néhány módja közé tartozik a jelöltek keresése a közösségi médiában, speciális szoftverek használata a jelentkezések nyomon követésére, valamint online interjúk video hívás keretében. Ezek a módszerek eltérnek a hagyományos munkaerő-felvételi módoktól, például álláshirdetések újságban való elhelyezésétől vagy állásbörzékre járástól, ahol személyesen találkozhatnak a potenciális jelöltekkel.
-
mi a különbség egy in-house technológiai toborzó és egy általános toborzó között?
A technológiai toborzók arra összpontosítanak, hogy embereket találjanak technikai munkakörökhöz, és sokat tudnak az ilyen pozíciókhoz szükséges készségekről és tulajdonságokról. Az általános toborzók segíthetnek embereket találni sokféle munkakörre, de nem szakosodnak a technológiai területre. Ha egy technológiai vállalattal dolgozik, érdemes tech toborzót választani, mert ők értik az ágazatot.
-
a toborzó egy jó munka?
Igen. Jó pénzt kereshet, és élvezheti a munka és a magánélet egyensúlyát. A toborzás egy kielégítő karrier potenciális növekedési lehetőségekkel. A toborzóként elsajátított készségek egész karrierje során hasznosak lehetnek. Toborzóként viszonylag kevés végzettséggel vagy tapasztalattal magas fizetést kereshet. A fizetése tartalmazza az alapbért és a bónuszokat. A toborzóknak lehetőségük van saját idejük beosztására és naptárjuk megszervezésére. Ez tökéletes azoknak a motivált embereknek, akik élvezik a felelősséget.
-
mik az előnyei és hátrányai a toborzói munkának?
Az egyik előny az, hogy egy személyt össze lehet kötni a munkáltatókkal, ezáltal alakítva a jövőjét. Munkájuk viszont kihívást jelenthet a jutalékrendszer, a magas nyomás és a változó munkaidő miatt néhányak számára. Azonban ha a megfelelő személyiség birtokában van, akkor a toborzóként való munkavégzésnek sokkal több előnye van, mint hátránya.
-
hogyan jelentkezhetek recruiter állásra?
Recruiter állásra pályázni könnyű: készítse el Randstad-profilját, és válogasson állásajánlataink közül az Ön közelében. Bejelentkezést követően jelentkezzen egy kattintással az Önnek szimpatikus álláslehetőségre a weboldalunkon keresztül!