milyen targoncavezetőként dolgozni?
A targoncavezető munkája a targonca kezelését jelenti, azonban ez összetettebb feladat, mint ahogy hangzik. Egy targoncavezetőnek teljes mértékben képzettnek kell lennie a nehézgépek kezelésében. Tudnia kell, hogyan vezessen különböző targoncatípusokat különböző környezetekben. Néhány targoncavezető hosszabb utakat is megtesz az anyagok szállítása érdekében, míg mások az áruk áthelyezésével töltik idejüket az egyik polcról a másikra.
A targoncavezetőnek önállóan is képesnek kell lennie a munkavégzésre. A feladat nem olyan egyszerű, mint hogy valaki feltölti a targoncát és azt mondja, hogy vezessen az A ponttól a B pontig. Óvatosnak kell lennie az áruk mozgatása során a raktárban. Nyomon kell követniük az áruk állományát, és be kell tartaniuk egy időbeosztást, amikor az áruk szállítására sor kerül. Feladatokat is kijelölhetnek maguknak, és el kell érniük a termelési célokat.
mit csinál egy targoncavezető?
Majdnem minden olyan iparágban szükség van targoncavezetőkre, ahol nehéz tárgyakat kell emelni. Néhány targoncavezető építkezéseken dolgozik, hogy segítsen az anyagok szállításában, míg mások ipari létesítményekben, például gyárakban tevékenykednek. Sok targoncavezető raktárakban és tárolóhelyeken dolgozik, ahol a nehéz terheket kezelik és mozgatják. Mások üzletekben dolgoznak, ahol segítenek az áruk kipakolásában a teherautókból vagy szállítókonténerekből.
tekintse meg a legújabb szakmunkás állásajánlatainkat
megnézemtargoncavezető átlagos fizetése
Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt targoncavezető. A keresetek változhatnak a tapasztalati szint és a képesítések függvényében. Az alapfizetés mellett egyéb juttatásokat is kaphat, mint például egészségbiztosítást vagy év végi bónuszokat.
szeretné tudni, mennyit keres egy targoncavezető? nézze meg bérkalkulátorunkban!
bérkalkulátorhogyan kereshet többet targoncavezetőként?
A targoncavezetők fizetését számos tényező befolyásolhatja a különböző feladatok függvényében. Azok a targoncavezetők, akik nagyobb felelősségel járó, speciális feladatokat végeznek, például veszélyes vagy törékeny anyagok mozgatását, többet keresnek, akik egyszerűbb feladatokat látnak el, például anyagok mozgatását egy kis üzletben, általában alacsonyabb fizetést kapnak. A targoncavezető képzettsége és tapasztalata is befolyásolja a fizetést. Akik nagyobb vagy bonyolultabb berendezéseket kezelnek, magasabb fizetést kapnak a karrierjük kezdetén álló targoncavezetőkhöz képest. Egy targoncavezető továbbá extra fizetést kap, ha a klasszikus munkaidőn kívüli időszakokban dolgozik, akik éjszaka dolgoznak, túlóráznak vagy hétvégén dolgoznak, jóval magasabb fizetést kaphatnak a pótlékok miatt.
targoncavezető munkakör típusai
A targoncavezető munkaköröket csoportosíthatjuk a vezetett gépek szerint, vagy a munkavégzés helye szerint is:
- Villástargonca vezető: működteti a villástargoncát, mely a leggyakoribb beltéri raktárakban. A gépen általában a villa elöl található, és a terhek kiegyensúlyozása érdekében súly van a gép hátsó részén. A feladata a targonca manőverezése, hogy felemelje és mozgassa a terheket a beltéri raktárterületeken.
- Tolóoszlopos targoncavezető: A tolóoszlopos targonca egy daru hasznos tulajdonságaival és a targoncák könnyű kezelhetőségével rendelkezik. Mivel a targoncán van egy teleszkópos kar, az operátor képes rakományt lepakolni szűk terekben, furcsa szögekből is.
- Raktári targoncavezető: raktári létesítményekben és raktárakban dolgozik közepes méretű raklapok és nehéz terhek rakodásával és kirakodásával. Beltéren dolgozik, áruk elrendezésével polcokon vagy áruk kipakolásával a szállító teherautókból.
- Építési targoncavezető: feladata a terhek emelése és az építőanyagok mozgatása az építkezési területen.
targoncavezetőként dolgozni
Ha Önt érdekli a targoncavezetői munka, hasznos lehet, ha van elképzelése arról, mire számíthat. Tudjon meg többet a feladatokról, amelyekkel találkozhat, milyen lehet a munkaterülete, és milyen munkarendben fog dolgozni.
-
targoncavezető feladatai
Néhány a targoncavezető feladatai közül:
- targoncák biztonságos manőverezése: targoncákat működtet forgalmas ipari környezetekben. Manővereznie kell a targoncákat egy raktárban vagy építkezési területen, és biztosítania kell, hogy ne ütközzön az elhelyezett tárgyakba.
- áruk rakodása és lepakolása: feladata az áruk rakodása és lepakolása polcokról a raktárban a rakodás és kirakodás során. Az ő feladata, hogy lepakolja a szállítmányokat a teherautókról, és biztonságosan mozgassa azokat a meghatározott tárolóterületekre. Emellett áruk polcról való levételéért is felelős, és azokat a szállító teherautókra helyezi.
- akadályok eltávolítása a targonca útvonaláról: mielőtt működtetné a targoncát, el kell távolítania az utakról az akadályokat annak érdekében, hogy ne okozzon károkat vagy baleseteket. Ha a kilátása korlátozott a targonca vezetése közben, kérheti más munkavállalók segítségét az környezetben való manőverezéshez.
- targonca berendezés karbantartása: rendszeresen ellenőriznie kell a targonca berendezését hibák vagy sérülések szempontjából. Emellett tisztítja a targoncát és kenőanyaggal ellátja a mozgó alkatrészeket annak érdekében, hogy megfelelően működjenek. A rendszeres karbantartás biztosítja, hogy a targoncák működőképesek maradjanak.
-
munkakörnyezet
A targoncavezetők beltéri és szabadtéri környezetben egyaránt dolgoznak. A legtöbb targoncavezető jelentős időt tölt beltéri raktárakban vagy tároló helyiségekben, amelyek lehetnek klímatizáltak. Targoncavezetők időnként kint is dolgoznak, hogy árut szállítsanak olyan területekre, mint dokkok, építkezések vagy rakodási állomások. Általában a targoncavezetőknek kékgalléros munkakörnyezetre lehet számítaniuk, ahol sok fizikai munka és gépkezelés van.
-
kikkel dolgozik együtt egy targoncavezető?
A területtől függően, raktárban vagy az építőiparban, a munkatársai közé tartozhatnak anyagmozgatók, teleszkópos targoncavezetők, emelőkezelő operátorok, raktári munkások és gépkezelők. Az anyagmozgatók és a raktári munkások segítenek a készletellenőrzésben. Lehetséges, hogy együtt dolgoznak raktárigazgatókkal valamint más szakemberekkel is, mint logisztikai ügyintézők, építési projektmenedzserek és projektmenedzserek.
-
munkaidő beosztás
A targoncavezetők általában teljes munkaidőben dolgoznak 40 órában, rendszeres munkarend szerint, de nem feltétlenül 9-től 5-ig tartó munkaidőben. Néhány targoncavezető műszakos munkarendben dolgozik, ami azt jelenti, hogy éjszaka vagy kora reggel dolgoznak, ha az iparág 24 órán keresztül üzemel. Targoncavezetőként a munkavégzés magában foglalja az irodából az ügyfelek helyszínére vagy termelési helyszínekre történő utazást is.
-
fejlődési lehetőségek
Targoncavezetőként számos lehetőség áll rendelkezésre a karrierfejlődésre. Például fejlesztheti készségeit, és anyagkezelő lehet, vagy felügyelői szerepet tölthet be a raktárban, és raktárvezető vagy gyárfelügyelő lehet. Speciális készségekkel telephelyvezetővé is válhat. Egyes targoncavezetők karbantartási feladatokra szakosodnak és karbantartó technikusként folytatják karrierjüket.
-
amiért érdemes targoncavezető állást a Randstadon keresztül keresni
Több előnye is lehet, ha Randstad tanácsadó közreműködésével keres targoncavezető állást:
- egy a munkaerőpiac gyártás-termelés szektorát jól ismerő tanácsadó támogatja a kiválasztási folyamat során
- álláslehetőségek széles skáláját találja honlapunkon
- akár határozott akár határozatlan idejű állást keres, segítünk megtalálni azt az állást, ami Önhöz leginkább passzol.
szükséges tanulmányok és készségek
tanulmányok
Ahhoz, hogy targoncavezetőként dolgozhasson, szükséges szakmai ismeretek elsajátítása is. Az alábbi képzések egyikét célszerű választani az induláshoz:
-
életkori követelmény
A diákok az általános iskola után választják a szakiskolát vagy a technikumot. Ezek az intézmények olyan képzéseket kínálnak, amelyek speciálisan a gépkezelésre és az ipari munkára összpontosítanak. Ezek a programok általában tartalmazzák az alapvető gépkezelési készségeket, az ipari technológiák ismeretét és gyakorlati tapasztalatot.
-
targoncavezetői tanúsítvány
A targoncavezető specifikus képzés elvégzése és a tanúsítvány megszerzése elengedhetetlen. A konkrét követelmények és képzési programok helyi biztonsági előírásoktól függően változhatnak. A targoncavezetőknek írásbeli vizsgákat kell teljesíteniük, oktatási kurzusokat kell elvégezniük, és sikeresen le kell tenniük a gyakorlati vezetési vizsgát a szükséges tanúsítvány megszerzése érdekében.
-
szakirányú képzés
Attól függően, hogy egy targoncavezető milyen típusú anyagokat vagy berendezéseket kezel, szakirányú képzés is szükséges lehet. Például, ha egy vezető veszélyes anyagokkal dolgozik, szükség lehet további képzésre az ilyen anyagok kezeléséhez. Emellett a munkahelyi biztonsági képzés általában kötelező, és a biztonsági irányelvek és előírások betartásához folyamatos oktatás is szükséges lehet.
-
tapasztalat
Bár a tapasztalat nem mindig szigorú követelmény a targoncavezetők számára, gyakran előnyt jelent. Tapasztalt vezetők valószínűbben rendelkeznek további készségekkel az adminisztrációban, időbeosztásban és a biztonságos üzemeltetésben. Azok a munkák, amelyek magukban foglalják mások felügyeletét, túlméretes terhek kezelését vagy nagyobb létesítményekben történő munkavégzést, általában előzetes tapasztalatot igényelnek. Néhány szervezet gyakornoki és tanulói programokat kínál annak érdekében, hogy az új targoncavezetők megszerezzék a szükséges tapasztalatot.
készségek
Az alábbi készségek szükségesek egy CNC gépkezelő számára a munkavégzéshez:
-
informatikai ismeretek
Gyártási rendszert tudja használni a méretek méréséhez, paraméterek beállításához és minőségellenőrzések végrehajtásához, miközben naprakészen tartja a legújabb szoftvert.
-
műszaki ismeretek
Az eszközök és gépek működtetéséhez, karbantartásához, tisztításához és kalibrálásához.
-
problémamegoldó és alkalmazkodó készség
A minőségi problémák, a rajzokban lévő hibák és az eszközökkel kapcsolatos problémák megoldásához.
-
technikai rajzok és alaprajzok olvasásának készsége
Hogy gépeket és munkadarabokat hozzon létre az elvárt specifikációk szerint.
gyakran ismételt kérdések
Összegyűjtöttük a leggyakrabban ismétlődő kérdéseket a targoncavezető munkakörrel kapcsolatban:
-
mit csinál egy targoncavezető?
Egy targoncavezető raktárban vagy építési területen irányít targoncákat. Segítenek a raktári munkásoknak az áruk betöltésében és kirakásában, valamint azok elrendezésében a raktárban. Emellett karbantartási feladatokat is ellátnak annak érdekében, hogy a targonca megfelelően működjön.
-
milyen egy targoncavezető fizetése?
Egy tartgoncavezető fizetése függ a megszerzett képesítéseitől és tapasztalatától, valamint attól is, milyen anyagokat mozgat. Bérkalkulátorunk segítségével megismerheti a fizetési sávokat, hogy mennyit keres egy kezdő, vagy tapasztalt targoncavezető.
-
milyen feladatokat lát el egy targoncavezető?
Egy targoncavezető a raktári területeken manőverezve mozgatja a nehéz árucikkeket. Emellett karbantartja a targoncagépeket és gondoskodik róluk, hogy azok tiszták legyenek.
-
hogyan jelentkezhetek targoncavezető állásra?
Targoncavezető állásra pályázni könnyű: készítse el Randstad-profilját, és válogasson állásajánlataink közül az Ön közelében. Bejelentkezést követően jelentkezzen egy kattintással az Önnek szimpatikus álláslehetőségre a weboldalunkon keresztül!